دربی با VAR برگزار می‌شود

بر اساس اعلام خداداد افشاریان دربی 102 روز پنج شنبه با استفاده از کمک داور ویدیویی برگزار می شود. این مسابقه حساس لیگ برتری که برای نخستین بار در بازی های داخلی فوتبال ایران از وار استفاده می شود. در ادامه سایت ورزشی با دربی با VAR برگزار می‌شود.

فوری: دربی با VAR برگزار می‌شود

به گزارش سایت ورزشی، در ابتدای هفته شایعه برگزاری دربی حساس تهران با حضور وی ای آر منتشر شد. این موضوع حالا رنگ جدی به خودش گرفت. و به طور رسمی اعلام شد که برای نخستین بار در طول تاریخ فوتبال دربی بزرگ تهران با استفاده از کمک داور ویدیویی برگزار می شود. در جلسه شنبه شب اعضای کمیته داوران درباره کسب اجازه از فیفا برای استفاده از VAR در دربی بحث شد. بعد از آن افشاریان جلسه ای را با مهدی تاج داشت. رایزنی هایی فدراسیون فوتبال با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه یافت تا بتوانند مجوز استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدیویی را دریافت کنند. و حالا رسما این اتفاق رخ داده است. سایت فدراسیون فوتبال با انتشار یک پیام ویدیویی از خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران خبر از برگزاری دربی با VAR داد. نخستین بار در یک مسابقه داخلی ایران از این تکنولوژی استفاده می شود.

دربی با VAR برگزار می‌شود

خداداد افشاریان گفت: بعد از تلاش‌های فراوان فدراسیون فوتبال و در رأس آن آقای مهدی تاج و با تشکر از وزیر ورزش و همه کسانی که تلاش کردند. برای بازی فردا، سرانجام تایید نهایی را از فیفا گرفتیم. با شرکتی که در دبی مستقر است. هماهنگی شده و این شرکت امشب آخر دقت می‌رسد. ایشان درباره داوران دربی گفت: ان‌شاءالله فردا VAR را با داوران ایرانی، آقای موعود بنیادی‌فر، قاسمی، ایلدروم و آقای بیژن حیدری و کمک داور ذخیره آقای محمدرضا منصوری خواهیم داشت. رییس کمیته داوران اضافه کرد: امیدوارم فردا از این بازی لذت ببرید. برای اولین بار VAR در کشور اجرا شود و بتوانیم از فوتبال به شکل قاطع و عدالت‌مندانه لذت ببریم. خیلی متشکرم از همه کسانی که در این موضوع به ما کمک کردند.

 

احتمال برگزاری دربی با حضور داور خارجی!

mohamadnd
14 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *