آخرین گمانه‌زنی از رای کسر امتیاز استقلال

تقریبا چند ساعتی به اعلام رای بررسی پرونده تخلفات باشگاه استقلال باقی مانده است. حالا گمانه زنی ها در این باره زیاد شده است. در ادامه سایت ورزشی با آخرین گمانه‌زنی از رای کسر امتیاز استقلال همراه شوید.

آخرین گمانه‌زنی از رای کسر امتیاز استقلال

آخرین گمانه‌زنی از رای کسر امتیاز استقلال

به گزارش سایت ورزشی، بعد از اعلام شدن سقف قرارداد و برخی بندهای دیگر در نقل و انتقالات فصل 23 فوتبال ایران، باشگاه های زیادی درگیر این موضوع شده اند. ابتدا تیم زردپوشان اصفهانی بودند که کاملا مشخص است که با ریخت و پاشی که صورت داده و موقف به جذب ستاره ها شد، پای سپاهانی ها به این پرونده باز می شود. بعد از اینکه بررسی ها انجام گرفت و کمیته انضباطی اولین قربانی را سپاهان قرار داد و چهار امتیاز از آنها کسر شد و محرومیت چند جلسه ای برخی از ستاره ها و جرایم مالی برخی از آنها نیز اعمال شد. بنابراین مورایس تا مدت ها می توانست در صدر قرار بگیرد اما با این اتفاق از مدعیان اصلی قهرمانی مدت ها دور مانده است.

بعد از سپاهان نوبت قرمزپوشان تهرانی بود که پای آنها نیز درباره این قانون به کمیته انضباطی باز شد. سرخ ها در نهایت به دلیل تخلف در پرونده گولسیانی و قبول پرداخت مالیات مدافع گرجی با کسر یک امتیاز از این پرونده خارج شدند. هرچند آنها در ادامه نیز با ادعاهای دیگری روبرو شده بودند تا پرونده این تیم بار دیگر به کمیته انضباطی باز شود. اما سومین تیم نیز آبی پوشان پایتخت بودند که با کسر یک امتیاز ای این پرونده خارج شدند. هرچند آنها نیز در ادامه با ادعاهای مختلف روبرو شدند و پرونده آنها نیز بار دیگر به کمیته انضباطی باز شد. با گذشت چندین ماه از این پرونده و بحث هایی که درباره تخلفات استقلال شکل گرفت. در نهایت اعلام شد که این باشگاه با اتهام تخلف در شش بحث پرونده ای خودش مورد بررسی کمیته انضباطی قرار می گیرد.

آخرین گمانه‌زنی از رای کسر امتیاز استقلال

تیم استقلال تهران در کمیته انضباطی

با توجه به اینکه ارجاع این پورنده به کمیته انضباطی نیز برخلاف دو تیم دیگر نظیر سپاهان و استقلال مدت اعلام نتیجه آن خیلی طولانی تر از انتظاران هواداران فوتبال دوستان بوده است.حالا ساعاتی قبل گمانه زنی درباره رای احتمالی کمیته انضباطی درباره پرونده آبی ها شکل گرفته است. حسین خبیری عضو هئیت مدیره پرسپولیس با انتشار یک متن گلایه آمیز کد زیادی درباره احتمال اینکه از استقلال کسر امتیاز نشود، داده است. خبیری در بخش متن اعتراض آمیزخودش با استناد به اینکه از 5 عضو حاضر در کمیته انضباطی، سه عضو رای به عدم تخلف استقلال داده اند. حتی درباره علت این موضوع و اینکه در صورت محرز شدن تخلف نیازی به رای گیری نیست.

با این حال گفته شده که رای کمیته انضباطی درباره پرونده اتهامات نقل و انتقالات استقلال امروز اعلام خواهد شد. باید ببینیم که با اعلام رسمی آن چه موضعی از سمت کمیته انضباطی اعلام شده و با چه واکنش هایی روبرو می شود.

mohamadnd
18 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *