جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران

جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران :این فصل، 43 داور در سطح لیگ برتر فوتبال ایران قضاوت کرده‌اند که با احتساب داوران چهارم، این تعداد به 64 نفر افزایش می‌یابد. حتی در این بین، نام علیرضا فغانی نیز قابل مشاهده است که در هفته‌های چهارم و پنجم قضاوت دو بازی را بر عهده داشت، اما سریعاً با ترک ایران، به لیگ استرالیا پیوست.

یک نکته جالب این است که در بین داوران، تعداد زیادی افراد هستند که در تست اول فصل رد شدند. در بین بیست داوری که بیشترین قضاوت‌ها را داشتند، محمدحسین زاهدی‌فر و اشکان خورشیدی جایگاه ویژه‌ای داشتند، البته در پایان فصل، سوت فینال جام حذفی را هم در اختیار گرفتند.

 رکورد ویژه دکتر حیدری در آمار قضاوت

بیژن حیدری، با در نظر گرفتن بازی‌های جام حذفی، بیشترین تعداد داوری در سطح اول فوتبال ایران را داراست. این داور همدانی که در جمع گزینه‌های قضاوت دربی جام حذفی نیز قرار گرفت، 12 بار در لیگ برتر سوت زده و دو بازی جام حذفی را نیز قضاوت کرد. با این تعداد 14 بازی، رکورددار قضاوت در این سطح است. هیدری همچنین دو بار در لیگ یک نیز داوری کرد و در کل، فصل خوبی را سپری کرد. بنابراین، احتمالاً او به عنوان بهترین داور فصل نیز شناخته خواهد شد.

جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران
جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران

12 قضاوت در لیگ برتر، 6 بازی پخش زنده

علاوه بر بیژن حیدری، امیر عرب‌براقی و موعود بنیادی‌فر نیز در لیگ برتر تا به اینجا با تعداد قضاوت‌هایی مشابه سوت زده‌اند. اما جالب است که عرب‌براقی در قضاوت‌های جام حذفی حضور نداشته است و به جای آن، 4 بار در لیگ یک داوری کرده است. یک نکته جالب درباره عرب‌براقی و بنیادی‌فر این است که با 6 قضاوت برای تیم‌های پرسپولیس و استقلال، رکوردداران هستند. البته قضاوت‌های آن‌ها معمولاً جنجالی و پرماجرا بوده است.

جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران
جنجالی‌ترین داوران فوتبال ایران

وحید کاظمی، با یک تبصره در صدر جدول

وحید کاظمی یکی از بهترین داوران فصل جاری فوتبال ایران است و شاید منتظر بودیم که به عنوان داور اصلی در فینال جام حذفی نیز انتخاب شود. وی در 11 بازی لیگ برتر به عنوان داور وسط حضور داشته و یک دربی را هم در نقش داور چهارم برگزار کرد. این بازی‌ها باعث اضافه شدن وحید به جمع داورانی شد که بیشترین تعداد قضاوت را در این فصل داشته‌اند. وحید همچنین یک بار در جام حذفی و 2 بار در لیگ یک داوری کرده است.

رشد فوق‌العاده‌ی داور تهرانی در فصل جاری
کوپال ناظمی، با بی‌سروصدا به جمع پرکارترین داوران فوتبال ایران پیوسته است. او در این فصل 11 بازی در لیگ برتر را قضاوت کرده است و در این تعداد، 4 بازی برای تیم‌های پرسپولیس و استقلال نیز حضور داشته است، که با کمترین صحنه مشکوک سپری شدند. کوپال یک بار در جام حذفی و سه بار در لیگ یک نیز سوت زده است و با انجام 15 داوری، جزو فعال‌ترین داوران فوتبال ایران شناخته می‌شود.

رکورددار قضاوت برای تیم‌های پرسپولیس و استقلال

پیام حیدری، احتمالاً شناخته‌ترین نام در داوری برای طرفداران فوتبال است. او که با داوری دربی برگشت توجه بسیاری را به خود جلب کرد. در طول مسیر خود، پیام در 11 بازی در لیگ برتر سوت زد، که از این تعداد، 6 دیدار برای تیم‌های پرسپولیس و استقلال بودند و یک بازی نیز به شهرآورد اختصاص داشت تا پیام بتواند بیشترین تعداد داوری برای دو تیم بزرگ فوتبال ایران را داشته باشد. وی همچنین یک بازی در جام حذفی و یک بازی در لیگ یک را نیز داوری کرد. و همچنین در پلی‌آف حساس صعود به لیگ آزادگان نیز سوت زد..

Hesam
6 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *