سهامدار جدید منچستر یونایتد

سهامدار جدید منچستر یونایتد، یکی از مهمترین وظایف سر جیم رتکلیف در منچستریونایتد این است که دل هواداران خسته و ناامید این باشگاه را به دست آورد و رضایت آنها را جلب کند. سان قبلا گزارش داده بود که منچستریونایتد در تلاش است تا امنیت بازی بعدی خانگی را به حداکثر برساند زیرا خانواده گلیزر در این باشگاه باقی می مانند و خشم هواداران را برانگیخت.

سهامدار جدید منچستر یونایتد

شیخ جاسم

پس از 9 ماه تلاش و مذاکره، شیخ جاسم از خط خرید منچستریونایتد کناره گیری کرد و گلیزرها را به درخواست غیرمنطقی متهم کرد. اکنون سر جیم رتکلیف تنها گزینه باقی مانده روی میز است که گمان می رود تنها 25 درصد از سهام شیاطین سرخ را خریداری کند. جلسه هیئت مدیره اولدترافورد در روز پنجشنبه مشخص خواهد کرد که آیا پیشنهاد رتکلیف پذیرفته می شود یا خیر.

اما چه چیزی می تواند در یونایتد تحت رهبری رتکلیف تغییر کند؟

سان به پنج کاری می پردازد که ثروتمندترین مرد بریتانیا می تواند انجام دهد تا طرفدارانش را راضی نگه دارد.

سهامدار جدید منچستر یونایتد
سهامدار جدید منچستر یونایتد

ثابت کنید که این یک شروع تازه است

هوادارانی که از ماندن گلیزرها ناامید هستند به دنبال نشانه های واقعی تغییر خواهند بود. خوب است که ظاهر باشگاه را تغییر دهید و در برخی از قسمت های اولدترافورد رنگ تازه ای ببینید. مهمتر از آن، رتکلیف باید با اخراج برخی از کارکنان قدیمی نشان دهد که مسئولیت جنبه های ورزشی باشگاه را بر عهده دارد. بسیاری از کارمندان باشگاه نگران آینده خود هستند، اما این کارمندان عادی نیستند که باید مورد هدف قرار گیرند. اینکه آیا گلیزر به سادگی درخواست تغییر هیئت مدیره را می پذیرد یا نه، مشخص نیست، و این می تواند مانع بزرگی در مذاکرات آتی برای فروش بخشی از سهام به رتکلیف باشد.

خود را در بازار ژانویه نشان دهید

هیچ کس نمی تواند بگوید که هیئت مدیره فعلی یونایتد درخواست بودجه تابستانی اریک تنهاچ را رد کرد. یونایتد حدود 180 میلیون پوند برای جذب راسموس هویلون، میسون مونته، آندره اونانا، سوفیان امرابات و دیگران هزینه کرد. اما نتایج نشان می دهد که این تیم نسبت به فصل قبل افت قابل توجهی داشته است و باید در بازی مقابل کپنهاگ پیروز شود تا شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را داشته باشد.

چیزی که واقعاً تفاوت ایجاد می‌کند این است که به هر قیمتی که شده، یک سوپراستار واقعی در بازار ژانویه به دست آوریم. شاید از نظر اقتصادی منطقی نباشد، اما از نظر فوتبالی منطقی خواهد بود. هواداران باید ببینند که همه چیز در مسیر درست پیش می رود.

شیخ جاسم قصد داشت کیلیان امباپه را به یونایتد بیاورد و اختصاص بودجه برای چنین انتقالی باعث لبخند هواداران ناراضی خواهد شد.

لطفا بدهکار نباشید، ما بریتانیایی هستیم

یکی از بزرگ‌ترین ناامیدی‌ها برای هواداران این است که گلیزرها، که باشگاه را به قیمت 790 میلیون پوند در سال 2005 خریدند، همچنان به بدهی‌های خود اضافه می‌کنند و میلیون‌ها سود به دست می‌آورند. آخرین آمار نشان می دهد که بدهی یونایتد اکنون بیش از یک میلیارد پوند است.

شیخ جاسم قول داده بود که این وضعیت را به طور کامل پایان دهد، اما اینئوس در حال حاضر تنها بخش کوچکی از سهام را در اختیار دارد و گلیزرها اکثریت را حفظ می کنند. اگر آمریکایی ها در سمت “تجاری” باشگاه باقی بمانند، بدهی خود را افزایش می دهند و هواداران تغییر را احساس نمی کنند.

یک برنامه قطعی برای اولدترافورد

شیخ جاسم 1.4 میلیارد پوند برای سرمایه گذاری در تیم، بازسازی زمین تمرین اولدترافورد و کارینگتون و پروژه های اجتماعی متعهد شد. اما او دیگر در میدان رقابت نیست. حقیقت این است که بزرگترین ورزشگاه کشور خسته و قدیمی است و برای چنین تیم بزرگی مناسب نیست. رتکلیف و تیمش برنامه‌هایی را برای افزایش ظرفیت به 9000 اعلام کرده‌اند، اما این چیزی بیش از یک رویا نیست مگر اینکه نقشه‌های معماری واقعی با جدول زمانی دقیق رونمایی شوند. البته در اسرع وقت.

سهامدار تازه کار
سهامدار تازه کار

مراحل بعدی سرمایه گذاری را شروع کنید

اینئوس و سر جیم به صراحت گفتند که معامله اولیه با گلیزرها را پلی برای انتقال به اکثریت سهام می‌دانستند. اما این به معنای پرداخت حداقل 1.4 میلیارد پوند دیگر برای رسیدن به آستانه پنجاه به علاوه یک درصد است، و قیمت درخواستی احتمالاً بالاتر خواهد بود زیرا گلیزرها زمانی که در اقلیت هستند چیزی برای چانه زنی نخواهند داشت. طرفداران می خواهند ببینند که آیا سر جیم رتکلیف واقعاً برای پایان به سلطنت گلیزرها جدی است یا خیر.

Hesam
18 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *