مشکل قرارداد ژاوی و بارسلونا | اختلاف بر سر دستمزد ژاوی؟

مشکل قرارداد ژاوی و بارسلونا این است ژاوی دستمزد بیشتری می‌خواهد و باید با باشگاه مذاکره کند.

ماجرای مشکل قرارداد ژاوی و بارسلونا

در اوایل ماه مارس، خوان لاپورتا در یک اقدام عمومی بسیار واضح بود که اعلام کرد می‌خواهد قرارداد ژاوی هرناندز را با بارسلونا تمدید کند.

این تیم به تازگی در بازی اول نیمه نهایی کوپا دل ری مقابل رئال مادرید به یک نتیجه عالی دست یافته بود و شروع به اختلاف امتیاز قابل توجهی در لالیگا نسبت به رقبای خود کرده بود.

همه چیز خوب پیش می رفت و رئیس باشگاه این را زمانی اعلام کرد که ژاوی یک سال از قراردادش باقی مانده بود.

اولین تماس

چند هفته پیش، اولین جلسه‌ی بین بارسلونا و عوامل بازیکنان برگزار شد تا به طور رسمی تمایل آنها برای تمدید ژاوی برای دو فصل دیگر به آنها منتقل شود.

با این اوصاف، این مربی تا پایان دوره ریاست لاپورتا که در سال 2026 به پایان می رسد، قرارداد خواهد داشت. تا اینجا همه چیز خوب است، اما همه چیز به این سادگی نخواهد بود.

ژاوی دستمزد بیشتری می‌خواهد

وقتی طرفین شروع به صحبت در مورد پول کردند، متوجه شدند که اختلافات اساسی است. ژاوی درخواست افزایش حقوق بسیار قابل توجهی نسبت به آنچه در حال حاضر دریافت می‌کند، کرده است. به گفته برخی منابع، درخواست ژاوی کمی بیش از دو برابر آنچه که او در حال حاضر دریافت می‌کند، است. با توجه به شرایط اقتصادی این باشگاه که بهترین وضعیت نیست، این درخواست‌ها بارسلونا را به دام انداخته است.

ورزشی: ژاوی با توجه به فتح لالیگا، انتظار دستمزد بیشتری از بارسلونا دارد
ورزشی: ژاوی با توجه به فتح لالیگا، انتظار دستمزد بیشتری از بارسلونا دارد

پردرآمدترین سرمربی‌ها

با این حال، آنچه ژاوی درخواست می‌کند اغراق نیست و درخواست های او ربطی به آنچه مربیان دیگر مانند دیگو سیمئونه، پپ گواردیولا یا یورگن کلوپ که بهترین دستمزدها را دریافت می‌کنند، ندارد.

سرمربی لیورپول که در رتبه سوم لیست قرار دارد، سالانه حدود 17 میلیون یورو دستمزد دارد و سرمربی آبی اناری‌ها چیزی حتی نزدیک به این مبلغ را طلب نمی‌کند.

عزم ژاوی برای خدمت به بارسا

ژاوی یک سال و نیم پیش در حالی که در قطر کار می‌کرد، یک جهش بلندپروازانه به بارسلونا داشت و برای امضای قرارداد با آبی‌اناری‌ها نیمی از بند آزادسازی خود را پرداخت کرد.

السد برای آزادی سرمربی خود 5 میلیون یورو درخواست کرد و این مبلغ 50/50 بین باشگاه و ژاوی پرداخت شد . علاوه بر این، حقوقی که او در حال حاضر دریافت می‌کند بسیار کمتر از حد معمول یک مربی بارسلونا است.

شکایات مقایسه ای

ژاوی در آن زمان تسلیم شد زیرا دیگر جایی برای مذاکره بخاطر فیر پلی مالی وجود نداشت و بارسلونا نمی‌توانست به او پول بیشتری بدهد. با این حال، اکنون شرایط تغییر کرده است و مربی دستمزدی که لیاقتش را دارد و همچنین به خاطر قهرمانی در لیگ، طلب می کند.

باید در نظر داشت که بخش زیادی از تیم بیشتر از مربی حقوق می‌گیرند و این از نظر او منصفانه نیست. ژاوی ، پس از کارهایی که انجام داده، باید بیشتر از بازیکنانی مانند فرانک کسیه یا آندریاس کریستنسن، دستمزد دریافت کند.

در روزهای آینده جلسات جدیدی برای ادامه مذاکرات برگزار خواهد شد. علاوه بر اجلاس سران مربی و رئیس، نمایندگان او باید با ماتئو آلمانی صحبت کنند.

با وجود اینکه هر دو طرف آمادگی خوبی برای توافق دارند، اما با توجه به اینکه یک سال دیگر از قرارداد او باقی مانده است، عجله ای وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *