حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، بازیکن پرسپولیس

حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، در دنیای ورزش، مصدومیت می تواند بلای جان یک حرفه امیدوارکننده باشد و ماجرای علیرضا خدادادی نیز از این قاعده مستثنی نیست. مهاجم جوانی که فصل گذشته پتانسیل فوق العاده ای را برای پرسپولیس به نمایش گذاشت، آماده تبدیل شدن به یک ستاره درخشان در ترکیب تهاجمی آنها بود. با این حال، مصدومیت شدید او را به مدت 19 ماه از میادین دور نگه داشته و هواداران و باشگاه را در شوک فرو برد.

حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی

یک شروع امیدوارکننده

علیرضا خدادادی، مهاجم جوانی که از تیم امید پرسپولیس به تیم اصلی راه یافته بود، در بازی فصل گذشته مقابل گل گهر دقایقی به میدان رفت و اولین حضورش در لیگ برتر ایران را رقم زد. متأسفانه، شادی موفقیت اولیه او کوتاه مدت بود زیرا مدت کوتاهی پس از بازی دچار مصدومیت شدید شد.

حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، بازیکن پرسپولیس
حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، بازیکن پرسپولیس

جراحی تاخیری

در یک چرخش گیج کننده، خدادادی در ابتدا از عمل جراحی خودداری کرد و در مصاحبه ها اظهار داشت که معتقد است این کار ضروری نیست. با این حال، تقریباً 10 ماه پس از مصدومیت، او فقط سه هفته پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و سؤالاتی در مورد تأخیر و روند تصمیم گیری او ایجاد کرد.

طبق گزارشات، او با چندین پزشک مشورت کرده و حتی در مورد احتمال عدم انجام عمل جراحی، مشابه عیسی آل کثیر، بازیکن دیگری که با مشکل مشابهی روبرو است، مشورت کرد. در مورد عیسی آل کثیر، چهار ماه طول کشید تا او تصمیم گرفت زیر چاقو برود. در شرایط خدادادی این مدت به 10 ماه سرسام آور رسید.

دلیل این تأخیر غیرعادی از آنجا ناشی می‌شود که خدادادی قبلاً آسیبی به همان پا تجربه کرده بود و عمل جراحی را سخت کرده بود. در نتیجه، پزشکان یک رژیم فیزیوتراپی گسترده 8 هفته ای را توصیه کردند. در کمال تعجب خدادادی پس از اتمام فیزیوتراپی به میادین بازگشت و در تمرینات شرکت کرد. با این حال، او در ماه آگوست در جریان تمرینات پیش فصل مصدومیت دیگری داشت که منجر به عمل جراحی او در اواسط اکتبر شد.

حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، بازیکن پرسپولیس
حماسه مصدومیت علیرضا خدادادی، بازیکن پرسپولیس

زمان طولانی در حاشیه

این حماسه طولانی مدت مصدومیت، پرسپولیس را به غیر از مرتضی پورعلیگنجی، علیرضا عنایت زاده و یاسین سلمانی از خدمات خدادادی جوان محروم کرده است. انتظار 10 ماهه او برای عمل جراحی، همراه با عوارض مصدومیت قبلی، باعث غیبت طولانی مدت او از میادین شد.

خدادادی آذرماه سال قبل آخرین بازی خود را مقابل گل گهر سیرجان انجام داد و یکی دو روز بعد از آن بازی مصدوم شد. با توجه به عمل جراحی او در 26 مهر امسال، انتظار می رود او حداقل 6 ماه از میادین دور باشد. این به معنای بازگشت احتمالی او به میادین در اواسط ماه مه سال آینده است، با یک ماه دیگر بهبودی قبل از بازگشت او.

یک غیبت رکوردشکنی

جالب اینجاست که غیبت خدادادی در مسابقات رسمی قرار است به 19 ماه برسد. اگر فصل آینده لیگ برتر از مرداد ماه آغاز شود، این مهاجم جوان یک فصل و نیم از قرارداد 5 ساله خود با پرسپولیس را از دست داد. این یک وضعیت عجیب و تاسف بار هم برای بازیکن و هم برای باشگاه است و هواداران و مدیران را مشتاق دیدن بازگشت این مهاجم با استعداد به میدان می‌گذارد.

علیرضا خدادادی که به تازگی قرارداد خود را با پرسپولیس برای سه فصل دیگر تمدید کرده بود. در یک اتفاق شگفت انگیز، مدت زیادی است که نتوانسته کمکی به تلاش های این تیم کند. باید دید او چگونه از این دوره چالش برانگیز باز خواهد گشت. و آیا می تواند دوران امیدبخش خود را در دنیای فوتبال پس بگیرد یا خیر.

علیرضا خدادای
علیرضا خدادای

در پایان

پرسپولیسی‌ها بدون شک پیشرفت‌های خدادادی را زیر نظر خواهند داشت. و به بازگشت پیروزمندانه به میادین امیدوار خواهند بود که او در نهایت این غیبت طولانی مدت به دلیل مصدومیت را پشت سر بگذارد.

Pooria
28 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *