چهره عجیب کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس در کنار هم

کاپیتان سال های قبل استقلال و پرسپولیس یعنی جواد زرینچه و احمدرضا عابدزاده رفاقت صمیمی باهم دارند. این دو بارها در کنارهم حضور داشتند و سالها قبل روبروی هم بازی های درخشانی نشان داده اند. در ادامه سایت ورزشی با چهره عجیب کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس در کنار هم همراه شوید.

چهره عجیب کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس در کنار هم

به گزارش سایت ورزشی، سابقه رفاقت احمد عابدزاده و جواد زرینچه به 36 سال قبل برمیگردد. هردو تا از بهترین بازیکنان تیم ملی و فوتبال باشگاهی خود بوده اند. بعد از ماجرای استعفای 14 نفره ملی پوشان توسط مرحوم پرویز دهداری به تیم ملی دعوت شده بودند. از نیمه دوم دهه 60 تا سال 1377 سالهای متمادی را در تیم ملی کنار هم سپری کردند. بازیکنانی که تحت عنوان مهره های ثابت تیم ملی در جام ملت های 1988 و 1992 حضور یافته بودند.

علاوه بر آن بازی کردن در جام جهانی 1998 فرانسه و قهرمانی در بازی های آسیایی 1990 پکن را هم به اتفاق یکدیگر در کارنامه افتخارات ملی ثبت نموده اند. احمدرضا عابدزاده با آدامس جویدن های معروف خودش در جایگاه دروازه پرسپولیس حاضر بود. و جواد زرینچه نیز با فرارهای رو به جلو و گل های جذاب در خط حمله استقلال روزهای خوش دربی را در آن سالها رقم زده بودند.

چهره عجیب کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس در کنار هم

زرینچه و عابدزاده هردو از بازیکنان مطرح فوتبال بودند. آنها در مقاطعی بازوبند کاپیتانی تیم های سرخابی را بر روی بازو بسته بودند. و البته کاپیتانی در تیم ملی فوتبال کشورمان نیز وجه اشتراک آنها تلقی می شود. این عکس نیز اوایل دهه 70 خورشیدی در تیم ملی فوتبال گرفته شده است. زمانی که چهره آقا جواد و احمد رضا کاملا متفاوت تر از امروز بود و شرایط آنها کاملا تغییر یافته است. در آن زمان سبیل داشتن یکی از وجه اشتراک بازیکنان بود که در صورت هردو چهره ماندگار فوتبال ما قرار داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *