تغییر استادیوم فینال لیگ قهرمانان؟ | تصمیم یوفا برای تغییر محل برگزاری فینال

به گزارش دیلی میل، بالاترین ارگان فوتبال اروپا به دنبال تغییر استادیوم فینال لیگ قهرمانان امسال از استانبول بوده است.

احتمال تغییر استادیوم فینال لیگ قهرمانان

در 10 ژوئن، ورزشگاه المپیک آتاتورک استانبول، میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. این موضوع ثابت شده و بارها تایید شده است.

روزنامه دیلی میل گزارش داد و ورزشگاه دا لوز را به عنوان جایگزین احتمالی برای محل برگزاری ترکیه در پیش‌بینی درگیری‌های احتمالی پس از انتخابات معرفی کرد. یوفا تایید می‌کند که احتمال هر اتفاقی وجود دارد.

به گفته هیئت حاکمه فوتبال اروپا، هیچ مذاکره‌ای با هیچ دولت یا فدراسیون ملی فوتبالی برای یافتن جایگزینی برای ورزشگاه المپیک آتاتورک وجود ندارد. میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا، استانبول خواهد بود.

منابع یوفا پس از «انتشار اطلاعات نادرست و بی اساس» در مورد تغییر احتمالی محل برگزاری مسابقه، موضع خود را روشن کرده است. آنها پایتخت ترکیه و ورزشگاه آتاتورک را به عنوان محل برگزاری بازی تایید کردند.

اصرار به برگزاری بازی فینال در استانبول

استانبول پس از اینکه دو بار دیگر فینال را از آنها گرفته شد، میزبان فینالی خواهد بود که رئال مادرید، منچسترسیتی، اینتر و آث میلان به دنبال رسیدن به آن هستند. این شهر ترکیه قرار بود میزبان فینال سال 2020 باشد، اما به دلیل شیوع کرونا، این رقابت از مرحله یک چهارم نهایی در پرتغال و فینال در لیسبون به پایان رسید. فصل 20/21 نیز شاهد تغییر مکان بود و چلسی در Do Dragao قهرمان شد.

پس از تغییر دوم، یوفا تصمیم گرفت فینال سال 2023 را به استادیوم المپیک آتاتورک استانبول اهدا کند و شهر ترکیه میزبان قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس باشد.

حالا بالاخره فینال بزرگ طبق برنامه روز 10 ژوئن در ورزشگاه المپیک آتاتورک استانبول برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *