رونمایی از سهمیه بندی جدید مسابقات باشگاهی آسیا

جدیدترین روش سهمیه بندی مسابقات باشگاه های آسیایی توسط سایت فوتی که در فرمت جدیدی اعلام شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا از فصل 2024-2025 قرار است لیگ قهرمانان آسیا را با فرمت جدیدی برگزار کند. در ادامه سایت ورزشی با رونمایی از سهمیه بندی جدید مسابقات باشگاهی آسیا همراه ما باشید.

 

فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا:

کنفدراسیون فوتبال آسیا از فصل 2024-2025 لیگ قهرمانان آسیا را با فرمت جدید برگزار خواهد کرد. فرمت تازه AFC به این صورت است که رقابت های باشگاهی در سطح آسیا به 3 تورنمنت برگزار خواهد شد. قبل از این باشگاه های رده بالا در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می نمودند و باشگاه های رده پایین در رقابت های ای اف سی کاپ حضور داشتند. اما اینبار AFC تغییرات زیادی ایجاد کرد و فوتبال باشگاهی آسیا را در 3 تورنمنت 1 و 2 و 3 تقسیم می شود.

رونمایی از سهمیه بندی آسیا

بر اساس سطح بندی سایت فوتی رنکینگ سهمیه کشورهای مختلف آسیای در فرمتی جدید فوتبال باشگاه اعلام شد. سهمیه ایران در رده بندی بر اساس عملکرد باشگاه ها در هشت سال قبل به 2+1 سقوط کرده است. در حالی که قبل از این سهمیه ایران 3+1 بوده است و تمام نماینده های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا در سطح اول شرکت می نمودند.

 

رونمایی از سهمیه بندی آسیا

در فرمت جدید رده بندی فوتبال باشگاه های آسیا، ایرانی ها با کسب 72.018 امتیاز در رده پنجم قاره کهن قرار گرفت. بر اساس اعلام رسانه ورزشی سهمیه ایران در تورنمنت سطح یک آسیایی 2+1 می باشد. ایران در سطح دوم فوتبال آسیا نیز یک سهمیه مستقیم در اختیار دارد. بدین ترتیب ایران 2 سهمیه مستقیم در سطح اول فوتبال باشگاهی آسیا دارد و نیم سهمیه ایران در پلی آف سطح یک آسیا قرار می‌گیرد. یک نماینده ایران هم در سطح دوم مسابقات باشگاهی آسیا حضور خواهد داشت.

رونمایی از سهمیه بندی آسیا

رده بندی فوتبال آسیا به همراه سهمیه ها به ترتیب زیر است:

1- عربستان (3 سهمیه مستقیم در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
2-ژاپن (3 سهمیه مستقیم در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
3-کره جنوبی (2+1 سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
4-قطر (2+1 سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
5-ایران (2+1 سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
6-امارات (1+1 سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
7-چین (1+2سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
8-تایلند (1+1 سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
9-ازبکستان (یک سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)
10-عراق (یک سهمیه در سطح یک و یک سهمیه در سطح دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *