رکورد سردار آزمون چیست؟

سردار آزمون مهاجم تیم لورکوزن آلمان در این فصل روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد. او با اینکه در ابتدای فصل با مصدومیت همراه شد و در بیشتر بازی ها نیمکت نشین بود و کارش تا جایی پیش رفت که احتمال فروشش نیز می رفت. اما در نیم فصل دوم عملکرد بی نظیری داشت و توانست یک رکورد از خودش بر جای بگذارد. در ادامه سایت ورزشی با موضوع رکورد سردار آزمون چیست؟ همراه ما باشید.

 

آمارهای سردار آزمون در تیم بایرلورکوزن آلمان:

سردار آزمون در چند بازی اخیر لورکوزنی ها موفق شد چندین گل بزند و با اینکه شاگردان آلونسو چندان به او پاس نمی دهند. سردار بازیکنی است که خوب بلد است در موقعیت خودش را قرار دهد اما بازیکنان لورکوزن آلمان در پاس دادن به او خساست به خرج می دهند و همین باعث شد تا آمار گلزنی اش در این فصل کم باشد. او با بدشانسی در ابتدای فصل مواجه شد و خیلی ها فکر می کردند او فروخته می شود. اما ژابی آلونسو به این بازیکن ایرانی اعتقاد ویژه داشت و یکی از بازیکنان تعویض طلایی این سرمربی لقب گرفت. ستاره ایرانی در این فصل طلسم های گل نزدنش را بالاخره شکاند.

رکورد سردار آزمون چیست؟

سردار آزمون حالا یکی از مهره های اصلی و مهم ژابی آلونسو محسوب می شود. مهاجم ایرانی در مسابقه با فرایبورگ اولین گل خودش را در بوندسلیگا به ثمر رساند. او در مسابقه با ماینتس نیز با شکست 3-2 روبرو شد، یک پاس گل داد و یک پنالتی گرفت و حتی یک توپ به تیرک زد و توپ برگشتی او توسط پاتریک شیک تبدیل به گل شد. سردار همچنین در مسابقات حساس تیمش در مقابل موناکو ، پنالتی اول تیمش را در ضیافت پنالتی ها وارد دروازه حریف کرد. آزمون در فصل قبل در 9 بازی تنها 1 گل به ثمر رساند. اما در سال 2023-2022 توانست در 22 بازی چهار گل به ثمر رساند. او بعد از تحمل روزهای سخت بلاخره در مسیر درستی قرار گرفت و در تیم ژابی خوش درخشید.

رکورد سردار آزمون چیست؟

رکورد سردار آزمون چیست؟

سردار آزمون قبلا نیز در تیم فوتبال زنیت سن پترزبورگ روسیه بازی می کرد و با گل هایش توانست به بهترین گلزن ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا تبدیل شود. او رکورد علی دایی را شکست. وی در اولین فصل حضورش در زنیت موفق شد با این تیم در لیگ به مقام قهرمانی برسد. همچنین در دومین فصل خود موفق شد به قهرمانی در لیگ برتر روسیه، جام حذفی روسیه و نایب قهرمانی سوپرجام روسیه دست یابد و با زدن ۱۷ گل به‌عنوان آقای گل لیگ روسیه انتخاب شد. وی در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰–۲۰۱۹ نیز مقابل دو تیم لیون و بنفیکا موفق شد گلزنی کند.

رکورد سردار آزمون چیست؟

وی در ۲ اسفند ۱۳۹۷ در لیگ اروپا با زدن ۲ گل برای تیم زنیت مقابل فنرباغچه، به بهترین گلزن تاریخ ایران در رقابت‌های اروپایی تبدیل شد. علی دایی با ۶ گل در این زمینه رکورددار بود ولی آزمون با زدن ۲ گل به فنرباغچه این رکورد را شکست و با ۸ گل در صدر قرار گرفت. همچنین او جوان‌ترین بازیکن ایرانی است که در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده‌است. او در زمستان ۹۷ پس از نمایش درخشان در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با قراردادی ۱۲ میلیون یورویی به زنیت سن پترزبورگ، یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال روسیه، پیوست. با این انتقال، او به‌عنوان دومین بازیکن گران‌قیمت تاریخ فوتبال ایران پس از علیرضا جهانبخش شناخته می‌شود. همچنین آزمون در تیم روستوف موفق به گلزنی در برابر دو تیم بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا شده‌است.

رکورد سردار آزمون چیست؟
واکنش سردار آزمون به شکستن رکورد دایی و مهدوی‌کیا

افتخارات

باشگاهی

سپاهان

لیگ برتر فوتبال ایران: قهرمان ۱۳۹۰-۹۱

روستوف
لیگ برتر فوتبال روسیه نایب قهرمان: ۲۰۱۵-۱۶

زنیت سن پترزبورگ

لیگ برتر فوتبال روسیه قهرمان : ۲۰۱۹–۲۰۱۸، ۲۰۲۰–۲۰۱۹، ۲۰۲۱–۲۰۲۰
جام حذفی فوتبال روسیه قهرمان : ۲۰۱۹-۲۰
سوپر جام فوتبال روسیه قهرمان : ۲۰۲۰،۲۰۲۱

 

فردی

بهترین گلزن قهرمانی جوانان زیر ۱۹ سال آسیا: ۲۰۱۲
بهترین گلزن جام صلح و دوستی: ۲۰۱۲
لیگ برتر فوتبال روسیه تیم منتخب فصل: ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵
لیگ برتر فوتبال روسیه بازیکن ماه : مه ۲۰۱۶
روستوف بهترین بازیکن فصل: ۱۶–۲۰۱۵
بهترین گلزن ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و در مجموع رقابتهای اروپایی (باشگاه‌های اروپا+لیگ اروپا+لیگ قهرمانان اروپا)
آقای گلی لیگ برتر فوتبال روسیه با تیم زنیت سن پترزبورگ (۱۷ گل) ۲۰۲۰–۲۰۱۹
بهترین بازیکن فصل ۲۰۲۱–۲۰۲۰ در لیگ برتر فوتبال روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *