رکورد مهدی طارمی چیست؟

مهدی طارمی بازیکن فوق العاده و گلزن تیم پورتو و لیگ پرتغال می باشد. بازیکن بوشهری لیگ اروپا که آمارها و رکوردهای فوق العاده ای از خودش به ثبت رسانده است. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید تا با عنوان رکورد مهدی طارمی چیست؟ آشنا شوید.

 

آمارهای مهدی طارمی در سال 2022:

بازیکن ایرانی پورتو در جمع بهترین گلزنان سال 2022 در ورزش فوتبال قرار گرفته بود. مهدی با 2 گل در جمع 10 بازیکن برتر گلزن فوتبال 2022 قرار داشت. ستاره تیم ملی فوتبال ایران در بازی ابتدای فصل پارسال دو گل در مقابل ماریتیمو به ثمر رساند. او در جمع بهترین گلزنان سال پیوست و در رده نهم جدول جای گرفته است. خرمن کانو با 30 گل جزو بهترین گلزن دنیا در 2022 لقب گرفت. بازیکنانی نظیر امباپه و بنزما در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

رکورد مهدی طارمی چیست؟

۱۰ گلزن برتر سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

۱-خرمن کانو – ۳۰ گل – فلومنیننسه برزیل

۲- کیلیان امباپه – ۲۷ گل – پاری سن ژرمن

۳- کریم بنزما – ۲۵ گل – رئال مادرید

۴- برگسون – ۲۴ گل – جوهر الدارتعظیم مالزی

۵-سادیو مانه – ۲۳ گل – لیورپول و بایرن مونیخ

۶- بوریس کوپیتوویچ – ۲۳ گل – تامپینس سنگاپور

۷-کریستوفر انکونکو – ۲۲ گل – لایپزیگ آلمان

۸- گابریل باربوسا – ۲۲ گل – فلامینگو برزیل

۹- مهدی طارمی – ۲۲ گل – پورتو پرتغال

۱۰- یاو ارنول – ۲۱ گل – اسماعیلی مصر

رکورد مهدی طارمی چیست؟

رکورد مهدی طارمی چیست؟ آمار بازیکن ایرانی در سال 2023:

ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان در لیگ برتر پرتغال 24 تا تیم از 25 تیم را از زیر تیغ خودش عبور داده است. در چارچوب رقابت های سی و دوم لیگ پرتغال باشگاه پورتو در برابر کاساپیا قرار گرفت و با برتری 2-1 پیروز شد. گل اول این مسابقه را طارمی به ثمر رساند. همچنین در بازی یک هفته باقی مانده به لیگ در مقابل فامالیسائو مهدی چهار گل به ثمر رساند و آمار فوق العاده خودش را به رخ همگان کشید. مهدی با 21 گل در صدر جدول گلزنان لیگ پرتغال قرار دارد و گونچالو راموس با 18 گل زیر او قرار دارد. احتمالا با همین روند طارمی آقای گل لیگ پرتغال خواهد شد.

یکی از نکات جالب توجه نشریه اوجوگو به آن پرداخت که گلزنی های متعدد ستاره ایرانی در سه فصل قبل یک رکورد بزرگ برای مهدی طارمی محسوب می شود و در فوتبال این کشور از خودش بر جای گذاشت. بر اساس آمارها مهدی طارمی با گلزنی در برابر کاساپیا قربانی 24 خودش را در پرتغال مشخص کرد و همچنین با شکست چهار گله فامالیاسئو آمار خودش را بیش از همه نشان داد. ستاره ایرانی اگر به ریو آوه هم بتواند گل بزند. قطعا او می تواند فوتبالیستی باشد. که به تمام باشگاه های پرتغال گل زده است و یک آمار فوق العاده از خودش بر جای بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *