علت برکناری نزدیکان فتح‌الله‌زاده از استقلال چیست؟

دلیل برکناری نزدیکان فتح‌الله‌زاده از استقلال مشخص شد. رئیس هیئت مدیره و سرپرست باشگاه استقلال اخیرا همه احکام مشاوره باشگاه در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده را ملغی کرد.

علت برکناری نزدیکان فتح‌الله‌زاده از استقلال

علی فتح‌الله‌زاده پس از حضور دوباره در باشگاه استقلال به جای مصطفی آجرلو احکام مشاور مختلفی را برای انتصاب افرادی در بخش های مختلف صادر کرد. اما این احکام در نهایت به اتفاق خوبی در باشگاه استقلال منجر نشد. در پایان او به خاطر ناتوانی در تسویه‌ی بدهی‌ها و دستمزد بازکنان، باشگاه استقلال را ترک کرد و حجت کریمی جانشین او شد. رئیس هیئت مدیره و سرپرست باشگاه استقلال بعد از در دست گرفتن سکان هدایت باشگاه، احکام مشاوره در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده را بدون اعتبارخواند و ظاهرا آگاهانه این کار را انجام داده است. چرا که او در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده رئیس هیئت مدیره آّبی ها بوده و مطمئنا بر عملکرد مشاوران باشگاه نظارت داشته است.

با این وجود حجت کریمی اخیرا دلیل لغو این احکام صادره را اعلام کرده است. او در این خصوص گفته است: « مشاوران باشگاه در واقع برای باشگاه مشکل‌ساز بوده اند. اگر همان موقع پول استراماچونی پرداخت می‌شد الان این مشکلات را نداشتیم.»

ورزشی: حجت کریمی اخیرا به سرپرستی باشگاه استقلال منصوب شد
ورزشی: حجت کریمی اخیرا به سرپرستی باشگاه استقلال منصوب شد

مشکلات فتح‌الله‌زاده از کجا شروع شد؟

از قرار معلوم، زمانی که علی فتح‌الله‌زاده با نامه وزیر و دخالت سازمان خصوصی سازی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان از بانک شهر دریافتی داشت، به اصرار مشاوران، دستمزد کادر فنی و بازیکنان را پرداخت کرد. آن ها می گفتند که اعتصاب بازیکنان استقلال می تواند برای مدیریت او دردسرساز شود. در شرایطی این اتفاق افتاد که این پول برای پرداخت بدهی استراماچونی در اختیار علی فتح‌الله‌زاده قرار گرفت. سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش و جوانان انتظار داشتند، دستمزد بازیکنان و کادر فنی از درآمد های خود باشگاه پرداخت شود.

پس از این اتفاقات پرحاشیه، حجت کریمی تلاش می کند با دریافت وام جدید و هم نیز دریافت مطالبات باشگاه از همراه اول علاوه بر پرداخت مطالبات استراماچونی، بدهی بازیکنان و کادر فنی را پرداخت کند تا آبی‌ها پس از گذراندن هفته های پرحاشیه دست کم، حداقل بتواند با آرامش لیگ برتر و جام حذفی را دنبال کند.

Pooria
17 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *