تلاش اسقلال برای ساپینتو

محروم شدن ساپینتو :تهدیدات خداداد افشاریان به ناظران و داوران؛ جزئیات جنجال دربی پرسپولیس – استقلالخداداد افشاریان، در تماس با ناظران و تیم داوری، به آنها تهدید کرد. که هرگونه صحبت درباره اتفاقات بازی پرسپولیس و استقلال، در صورت رسیدن به گوش مراجع مسئول، منجر به محرومیت آنها و خروج از فهرست داوران و ناظران لیگ بیست و سوم خواهد شد. با این حال، همچنان جزئیاتی جدید از اتفاقات جنجالی دربی، به بیرون درز می‌کند.

وضعیت استقلال

در اخبار جدید، سرمربی استقلال، ریکاردو ساپینتو به مدت چهار ماه از حضور در میادین محروم شد. این محرومیت به نوعی، حکمی است که پرونده ساپینتو در لیگ بیست و سوم را می‌بندد و استقلال باید به سراغ سرمربی جدید بروند.

به گفته هواداران استقلال، برخورد یحیی گل‌محمدی در شهرآورد فصل گذشته، شدیدتر از برخورد ساپینتو بود. اما گل‌محمدی چهار جلسه از همراهی تیمش محروم شد. همچنین قرمزها نیز معتقدند که ساپینتو به دلیل برخورد غیراخلاقی، باید بیش از این محروم می‌شد و کمیته انضباطی در مورد او، تخفیف داد.

محروم شدن ساپینتو
محروم شدن ساپینتو

علت اخراج

درباره این موضوع، باید توجه داشت که تحلیل و توصیف دقیق علت اخراج سرمربی استقلال از کنار زمین و عملکرد داوران به تخصص و صلاحدید آنها وابست. و برای ارائه دقیق ترین پاسخ، اطلاعات و جزئیات بیشتری نیاز است. با این حال، بر اساس اظهارات شاهدان عینی و اعضای تیم داوری، ساپینتو پس از دریافت کارت زرد در لحظه گل استقلال وارد زمین شده و به سمت دروازه پرسپولیس حرکت کرد. این عملکرد توجیه‌پذیری نداشته و منجر به دریافت کارت قرمز برای او شد. شاهدان مطرح می‌کنند که داوران نیز در رفتار خود اشتباه کردند، زیرا باید ابتدا کارت زرد دوم را به ساپینتو نشان می‌دادند و سپس کارت قرمز را اعمال می‌کردند. اما در عمل، داور ساپینتو را مستقیماً اخراج کرد.

نقش سرمربی پرتغال

درباره اخراج سرمربی استقلال، بر اساس این گزارش، اگر سرمربی پرتغالی استقلال از خوشحالی ساپینتو عبور می‌کرد. و داور کارت زرد دوم یا قرمز را به سرمربی نشان نمی‌داد. احتمالاً جنجالی پیش نمی‌آمد. و سرمربی نیز از کنار زمین اخراج نمی‌شد. اما به عبارت دیگر، اگر سرمربی استقلال تصمیم داور را تمکین می‌کرد و از زمین خارج می‌شد، احتمالاً تحت تاثیرات قانونی قرار می‌گرفت اما تنها اخراج نمی‌شد.

با توجه به گزارش داوری و اظهارات ناظر ویژه فدراسیون فوتبال، مشخص شده که ساپینتو با رفتار خشونت‌آمیز خود در مسابقه درگیری‌هایی با عضو یگان ویژه و هواداران پرسپولیس داشت. این ماجرا منجر به محرومیت ساپینتو برای چهار ماه و محرومیت کمک داور دوم نیز شد. کمیته انضباطی، با تحقیق کامل و بررسی گزارش سه جانبه، این حکم سخت را برای سرمربی استقلال اعمال کرد.

محروم شدن ساپینتو
محروم شدن ساپینتو

در پایان

همچنین در گزارش‌ها ذکر شد. که توصیه‌پذیری داور وسط برای اخراج ساپینتو به دستورات مربیان استقلال وارد نمی‌شود و تأثیری در تصمیم‌گیری داوران ندارد. در حین مسابقه، مربیان همواره با داور چهارم صحبت می‌کنند. اما هیچ توصیه‌ای پذیرفته نمی‌شود و تلاش می‌کنند برای تیم خود امتیاز بگیرند. این اظهارات نشان می‌دهد که توصیه داوران توسط مربیان نقشی در تصمیم‌گیری ندارد.

به طور کلی، تحقیقات کمیته انضباطی و گزارش سه جانبه مبنی بر رفتار نامناسب ساپینتو و دخالت. او در حواشی بازی، منجر به اعمال حکم سختی علیه سرمربی استقلال و کمک داور شد. این تصمیمات در جهت حفظ انضباطی و شفافیت در فوتبال ایران اتخاذ شده‌اند.

Hesam
5 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *