متهم شدن پرز

:پای فلورنتینو پرز، رهبر رئال مادرید، به پرونده نگریرا و اتهامات بارسلونا به پرداخت رشوه به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا باز شد. یک افسر سابق پلیس اسپانیا، رئیس رئال مادرید را متهم کرده است که در گذشته از باشگاه بارسا و رهبر سابقش، ساندرو راسل، جاسوسی کرد.

ورود یک پلیس مخفی به پرونده رئال

با دادستانی همدست بود و جاسوسی کرد.خوزه مانوئل ویارخو، افسر سابق پلیس اسپانیا که سال‌ها به عنوان مامور مخفی، فعالیت می‌کرده رئال مادرید و رهبرش را به جاسوسی از بارسا متهم کرده و این موضوع در اسپانیا به عنوان “عملیات کاتالونیا” مشهور شد.

جاسوسی از بارسا متهم شد! در ادامه جنجال موسوم به پرونده نگریرا در فوتبال اسپانیا، فلورنتینو پرز و باشگاه رئال مادرید به همدستی با دادستانی کل این کشور برای جاسوسی از بارسلونا متهم شدند. عملیات کاتالونیا: پرز به جاسوسی از بارسا متهم شد!

رهبر رئال مادرید، فلورنتینو پرز، به پرونده نگریرا و اتهامات بارسلونا در پرداخت رشوه به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا متهم شد. یک افسر سابق پلیس اسپانیا، رئیس رئال مادرید را متهم کرد. که در گذشته از باشگاه بارسا و رهبر سابقش، ساندرو راسل، جاسوسی کرد.

متهم شدن پرز
متهم شدن پرز

 رئال با دادستانی همدست بود و جاسوسی کرد

خوزه مانوئل ویارخو، افسر سابق پلیس اسپانیا که سال‌ها به عنوان مامور مخفی فعالیت می‌کرد، رئال مادرید و رهبرش را به جاسوسی از بارسا متهم کرده و این موضوع در اسپانیا به عنوان “عملیات کاتالونیا” مشهور شد.

دامنه اتهاماتی که این افسر سابق پلیس اسپانیا مطرح کرده فراتر از فوتبال است و حتی دادستانی کل این کشور را به جاسوسی علیه بارسا متهم کرد. ویارخو اعلام کرد. که دادستان کل کشور اسپانیا شخصا دستور جاسوسی از باشگاه بارسلونا را صادر کرده و آن را عملیات کاتالونیا نامگذاری کرد. او می‌گوید فلورنتینو پرز در این عملیات مشارکت داشت.

ویارخو در ویدیویی که منتشر کرده، می‌گوید پرونده نگریرا و متهم شدن بارسلونا به پرداخت رشوه در گذشته هم روی میز دادستانی کل قرار گرفته ولی این پرونده متوقف شده بود، چرا که دادگاه به دادستانی اعلام کرد با توجه به نقش‌آفرینی رئال مادرید و فلورنتینو پرز در این پرونده نمی‌تواند فرایند قضایی را آغاز کند.

*پرونده نگریرا چیست و بارسا به چه عناوینی متهم شده است؟

پرونده نگریرا به موضوعی اشاره دارد که در آن گزارشی جنجالی منتشر شد. و بارسلونا به پرداخت مبالغ قابل توجهی به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا متهم شد. نگریرا به مدت 13 فصل در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی اسپانیا قضاوت می‌کرد. او در فصل 2018-2017 به عنوان نایب‌رئیس کمیته داوران فوتبال اسپانیا فعالیت می‌کرد.

سازمان مالیاتی اسپانیا در سال 2021 تحقیقاتی را درباره نگریرا آغاز کرد و دریافت کرد که در فاصله سال‌های 2016 تا 2018، او از باشگاه بارسلونا مبلغ 1.4 میلیون یورو را دریافت کرده بدون اینکه مالیات مربوطه را پرداخت کند. انریکز نگریرا پس از این تحقیقات، جریمه مالی را پرداخت کرد. اما سازمان مالیاتی پرونده او را مشکوک تشخیص داده و آن را به دادستانی ارجاع داد. در حال حاضر، دادستانی شهر بارسلون در حال تحقیق درباره این مورد و مالکیت باشگاهبارسلونا است و ممکن است نگریرا را به اتهام فساد مالی متهم کند.

اطلاعاتی درباره جنجال و ادعاهای مربوط به جاسوسی از باشگاه بارسلونا و همکاری فلورنتینو پرز و باشگاه رئال مادرید با دادستانی کل اسپانیا در دسترس من نیست، زیرا این اتهامات پس از دوره آموزش منتشر شده‌اند. لطفاً به منظور بهره‌برداری کامل از اطلاعات فعلی، مطالب خبری معتبر را مورد بررسی قرار دهید و از آخرین تحولات این پرونده با خبر شوید.

مطابق ادعاهایی که شما ذکر کرده‌اید، بارتومئو، رئیس سابق بارسلونا، می‌گوید که پرداخت‌های به نگریرا از زمانی که باشگاه سیاست کاهش هزینه‌ها را تصویب کرد متوقف شد. او می‌ادعا می‌کند که از زمانی که خود ریاست باشگاه را بر عهده گرفته بود، این پرداخت‌ها وجود داشته و تا سال 2018 ادامه داشت.

متهم شدن پرز
متهم شدن پرز

در پایان

همچنین، در ادامه این پرونده، پای خوان لاپورتا، رئیس فعلی بارسلونا، هم به موارد اتهامی باز شد. براساس اتهامات، خوان لاپورتا در دوره اول ریاست خود، پرداخت‌ها به نگریرا را به عنوان هزینه روابط عمومی به اداره مالیات گزارش داد. و این نهاد نیز از گزارش دروغین بارسلونا مطلع نشد. پرداخت‌ها به نگریرا در دوره اول لاپورتا با مبلغ 125 هزار یورو آغاز شده و در سال 2009 به 573 هزار یورو رسید. ادعا می‌شود که بارسلونا مبالغ پرداختی به نگریرا در دوره اول ریاست لاپورتا را همراه با سایر صورت حساب‌های مالی. به خزانه‌داری اسپانیا تحویل داد. اما هیچ کس متوجه آنها نشد زیرا به عنوان هزینه روابط عمومی گزارش شد.

این ادعاها و شواهد مربوط به پرداخت‌های به نگریرا و همچنین نحوه گزارش. آنها به عنوان هزینه روابط عمومی در دوره لاپورتا باید توسط مقامات قضایی بررسی. و تحقیق شوند تا اطلاعات دقیق‌تری درباره این اتهامات

به دست آید. لازم است توجه داشته باشید که این ادعاها تا کنون رسمیت یافته نیستند و بررسی های قضایی در جریان است. برای بهره‌برداری کامل از اطلاعات فعلی و آخرین تحولات این پرونده، توصیه می‌شود به منابع خبری معتبر و رسمی مراجعه کنید.

Hesam
5 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *