عملکرد فوق‌العاده زهرا خواجوی

عملکرد درخشان زهرا خواجوی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال در خاتون و تیم ایران ادامه دارد. “زهرا خواجوی“، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

زهرا خواجوی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال

در جریان دیدار تیم ملی زنان ایران و چین‌تایپه که از سری مسابقات انتخابی المپیک 2024 برگزار می‌شد، زهرا خواجوی سنگربان ملی‌پوش بانوان عملکرد فوق العاده‌ای داشت. و با چند سیو پشت سر هم، دروازه و تیم ایران را نجات داد. درخشش خواجوی البته از دید مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا هم دور نماند. در این بازی او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

خواجوی دو سال پیش و بعد از اختلافاتش با مریم ایراندوست، سرمربی وقتِ تیم ملی زنان، دیگر به تیم ملی دعوت نشد. پس از برکناری ایراندوست اکنون به مهره‌ی کلیدی تیم ملی تبدیل شده است. مریم آزمون از همان ابتدا خواجوی را به تیم ملی فرا خواند. اختلافات زهره کودایی، دروازه‌بان تیم ملی با آزمون مزید موجب شد تا زهرا خواجوی دوباره به عنوان شماره یک تیم ملی انتخاب شود.

بیشتر بخوانید:

درخشش زهرا خواجوی در تیم باشگاهی هم ادامه پیدا کرد. او در قهرمانی فصل گذشته خاتون نقش بسزایی داشت. خواجوی در ۱۸ بازی فقط ۵ بار گل دریافت کرد. وی همچنین بیشترین کلین‌شیت را به نام خود ثبت کرد. با این آمار خیره کننده، او انتخاب اول مریم آزمون شد.

خواجوی در بازی شنبه تیم ملی مقابل چین تایپه در دقیقه ۹۳ با یک سیو تماشایی مانع باز شدن دروازه ایران و نابودی امیدهای تیم ملی زنان برای صعود به دور بعدی رقابت‌ها شد. عملکرد درخشان او باعث شد که او در پایان مسابقه، بهترین بازیکن زمین لقب گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *