فساد در تیم بارسلونا

بارسلونا جزو مشهورترین و یکی از پرطرفدارترین تیم های اسپانیایی حاضر در لیگ اروپا به حساب می آید. در سال های اخیر بارسا متهم به فساد سنگین و کلاهبرداری ورزشی شده است. در ادامه سایت ورزشی با فساد در تیم بارسلونا همراه ما باشید تا با این رسوایی بزرگ آشنا شوید.

 

فساد در تیم بارسلونا

باشگاه بارسلونا بعد از اتهام پرداخت رشوه به نایب رئیسه کمیته داوران ، با شکایت دادستان این شهر روبرو شد. دادستان اسپانیا از بارسلونا به اتهام پرداخت 7 میلیون یورو به نایب رئیس سابق کمیته داوران این کشور در سال های 2001 تا 2018 شکایت نمود.

روزنامه ال پائیس در یک گزارش نوشت: دادستان کل اسپانیا تصمیم گرفت که از این باشگاه به دلیل پرداختی هایش به خوزه ماریا انریکس نگریرا نایب رئیس سابق کمیته داوران شکایت نماید. باشگاه ظاهرا به فسادهای ادامه دار و سریالی متهم شده است. شکایت علیه باشگاه به عنوان مسئول تخلف و جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق مطرح شد. بر این اساس دادستان کشور اسپانیا ، بارسا را به فساد تجاری متهم می کند. جرمی که با اصلاحات کیفری در سال 2010 لازم الاجرا می شود و حتی شامل کلاهبرداری در زمینه ورزش می شود.

فساد در تیم بارسلونا

آخرین اخبار از فساد و رسوایی گسترده بارسلونا

ظاهرا فصل جدیدی از پرونده های فساد برای تیم بارسلونا باز شده است. و اسناد انتشار یافته کار مدیران این باشگاه را سخت می کند. ال موندو سندهایی را منتظر کرد که نشان داد مدیران و رئیس سابق باشگاه بارسا در زمان پرداخت مالی به نگریرا در این باشگاه سمت داشت و توجیه عجیبی برای پرداخت هزینه آورد. پرونده باشگاه بارسلونا باعث دردسر زیادی شده است. که حتی با ورود دادستان اسپانیا پرونده ممکن است تبعات جبران ناپذیری همانند کسر امتیاز یا جریمه های مشابه برای باشگاه داشته باشد.

فساد در تیم بارسلونا

در این اسناد که مکالمات خصوصی برخی از مدیران باشگاه را تایید می کند و هزینه پرداختی به نگریرا در واقع برای دفاع از باشگاه بیان شده است. تاکید شد که برخی مدیران باشگاه از این اتفاق و ارتباط باشگاه با نایب رئیس کمیته داوران اسپانیا مطلع نبودند. این پنهان کاری ها حتی بدون اطلاع آنها انجام شده است. قبلا مدیران باشگاه بارسلونا ادعا کردند که تنها دلیل پرداخت هزینه به نگریرا دریافت مشاوره داوری از سمت او بوده و این موضوع هیچ ارتباطی به عملکرد داوران به سود یا ضرر این باشگاه نداشته است.

 

شکایت رسمی فدارسیون فوتبال اسپانیا از بارسلونا

بعد از پذیرش شکایت دادستانی در دادگاه شماره 1 بارسلونا، فدراسیون فوتبال این کشور شکایت رسمی بر علیه باشگاه آبی اناری ها ارائه نمود. قبل از آن نیز آندرئو کمپس دبیر فدراسیون اعلام نمود که این نهاد می خواهد از بارسلونا به دلیل پرداختی های مشکوک به انریکز نگریرا نایب رئیس سابق کمیته داوران در فوتبال این کشور شکایت نماید.

در بیانیه فدراسیون درج شد که این نهاد تمامی سندهای لازم را برای مدیر امانت یوفا ارسال نمود. حتی یک کپی از گزارش تهیه شده توسط دپارتمان امانت نیز در اختیار باشگاه و کمیته فنی داوران قرار گرفت. در پایان نیز فدراسیون خواهان آرامش برای کمک به کاهش فضاهای پرتنش و جنجالی ایجاد شده نسبت به داوری شده است.

فساد در تیم بارسلونا

بارسایی ها سه ماه زودتر نام داور فینال کوپا دل ری را می دانستند!

ال کنفیدنسیال به اسنادی دست پیدا کرد که نشان داد فرزند انریکز نگریرا به بارسلونا سه ماه زودتر نام داور فینال کوپا دل ری را اطلاع داده بود. بارسلونا در بین سال های 2001 تا 2018 توسط نگریرا نایب رئیس وقت داوران کمک رسانده شد. پرونده بارسا به خاطر حساسیتش به کمیته ضد فساد و جرایم سازمان یافته واگذار شده است. ظاهرا پسر این آقا نیز در این قضیه نقش داشته و در در تاریخ 27 فوریه 2017 به بارسلونا اطلاع داده است که داور فینال کوپا دل ری، کلوس گومز خواهد بود. جالب اینکه تقریبا سه ماه بعد، یعنی در تاریخ 12 می 2017 فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که گومز داور فینال خواهد بود.

در آن بازی بارسلونا توانست با گل‌های نیمار، مسی و پاکو آلکاسر، 3-1 دپورتیوو آلاوس را شکست دهد. کلوس گومز اکنون مدیر VAR در فوتبال اسپانیاست. و شنبه گذشته باشگاه رئال مادرید ویدیویی از اشتباهات گومز در داوری‌هایش برای رئال را پخش کرد که بازتاب گسترده ای نیز داشت. در واقع یکی از خدمات نگریرا به بارسلونا در طول 17 سال، اطلاعات دقیق از داوران بازی‌های بارسا و رقبای این باشگاه در رقابت‌های مختلف داخلی بود. و حالا با مدرک و سند این قضیه ثابت شده است.

فساد در باشگاه بارسلونا

 

بارسا هیچ پاسخ قانع‌کننده‌‎ای برای دادستانی ندارد

فساد در باشگاه بارسلونا باعث بی آبرویی در تاریخ فوتبال این کشور شده است. مدیران باشگاه بارسلونا فعلا هیچ پاسخ قانع کننده ای به اتهامات دادستانی نداشتند. انریک ماسیپ نایب رئیس بارسلونا نیز هنوز برای ادای توضیحات توسط دادستانی دعوت نشده و نمی تواند فعلا در اینباره سخنی به میان بیاورد. والی ال پائیس به مدرک هایی دست یافت که نشان می دهد چندین مدیر باشگاه تا الان وارد اتهامات شده اند. بارسلونا هنوز هیچ توضیح قانع کننده ای به دادستانی نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *