الکلاسیکو عربستان با برد الهلال به پایان رسید

الکلاسیکو عربستان با برد الهلال به پایان رسید. الهلال در یک درگیری جذاب به نام کلاسیک عربستان، در یک مسابقه درخشان در ورزشگاه کینگدوم آرنا بر رقیب سرسخت خود الاتحاد پیروز شد. آبی‌های ریاض انعطاف و مهارت خود را نشان دادند و حریف خود را با نتیجه پیروزمندانه 3-1 شکست دادند و برتری خود را نسبت به النصر در قله جدول به 9 امتیاز خیره‌کننده افزایش دادند.

الکلاسیکو عربستان با برد الهلال به پایان رسید

برتری الاتحاد در اوایل بازی با گل کانته

برخلاف پیش بینی های قبل از بازی، الاتحاد زودهنگام پیش افتاد و عملکرد قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت. ضربه سر تماشایی انگولو کانته با ارسال دقیق زکریا هوساوی از سمت چپ، الاتحاد را پیش انداخت و در حالی که شاگردان گایاردو کنترل بازی را در دست گرفتند، تماشاگران میزبان را شگفت زده کرد.

برد الهلال مقابل الاتحاد
برد الهلال مقابل الاتحاد

تغییر بازی به سود الهلال

علیرغم برتری الاتحاد در مالکیت و حملات بی امان روی دروازه الهلال، جریان بر خلاف جریان بازی تغییر کرد. ارسال کرنر به سمت دروازه منجر به مهار ناقص المیوف شد تا نووس از این فرصت استفاده کند. شوت او که در مسیر مهار شد، به سمت صالح الشهری برگشت. که او از تقابل دفاعی استفاده کرد و توپ را به داخل دروازه هدایت کرد و نتیجه را مساوی کرد.

نیمه اول با نمایش درام به پایان رسید. زیرا ایوان سیسنروس، داور السالوادوری در ابتدا خطا را برای کولیبالی به دلیل چالش بر روی احمد حجازی اعلام کرد. با این حال، پس از بررسی VAR، او تصمیم خود را تغییر داد و هر دو تیم را با نتیجه 1-1 به بن بست رساند.

نیمه دوم و برتری راحت الهلال

نیمه دوم شاهد یک تغییر کامل در حرکت بود زیرا الهلال کنترل را به دست گرفت. سالم الدوسری و سرگئی میلینوویچ-ساویچ همکاری قابل توجهی را از جناح چپ ترتیب دادند که با ارسال دقیق بازیکن صربستانی به اوج رسید که مالکوم با ضربه سر وارد دروازه شد و گل دوم آبی های ریاض را به ثمر رساند.

تیر خلاص به الاتحاد

الهلال به تعقیب بی امان خود ادامه داد و در دقیقه 67 به موفقیتی که می خواست رسید. ساویچ بازی درخشانی را آغاز کرد و سعود عبدالحمید را از سمت راست با یک پاس عمقی به زمین فرستاد. عبدالحمید با اجرای یک حرکت انفرادی تماشایی، زکریا هوساوی را پشت سر گذاشت و در محاصره سه مدافع اتحاد از جمله احمد حجازی، لوئیس فیلیپ و حسن کدش، از زاویه ای غیرمنتظره شوتی زد و گل سوم الهلال را قطعی کرد.

الکلاسیکو عربستان با برد الهلال به پایان رسید
الکلاسیکو عربستان با برد الهلال به پایان رسید

نتیجه

با به صدا درآمدن سوت پایان بازی، الهلال با شایستگی پیروزی 3-1 را جشن گرفت و بیست و چهارمین برد متوالی خود را در تمامی رقابت ها رقم زد. آبی‌های ریاض با این پیروزی، برتری خود را نسبت به النصر افزایش دادند و با برتری 9 امتیازی، جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کردند.

Hesam
2 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *