شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا!

اگر دادگاه در پرونده سوپرلیگ به نفع رئال و بارسلونا رای دهد، غرامتی باورنکردنی و هنگفت به آنها پرداخت می شود. در ادامه سایت ورزشی با شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا! همراه شوید.

 

شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا!

به گزارش سایت ورزشی، پروژه سوپر لیگ با کنار رفتن برخی از باشگاه های اروپایی عملا نیمه تمام باقی ماند. تنها سه باشگاه رئال مادرید و بارسلونا و یوونتوس تصمیم گرفتند که همچنان در این مسیر ادامه دهند. هرچند طولی نکشید که یووه هم تصمیم گرفت از این جمع جدا شود. در نهایت رئال و بارسلونا تنها تیم هایی بودند که تصمیم داشتند برای دفاع از حقی که برای خودشان قائل بودند در دادگاه حاضر شوند. آنها مدارکی را در اختیار داشتند که در تقابل با یوفا می خواستند ارائه دهند. حالا موندو دیپورتیوو خبری داده که در صورت تایید و نهایی شدنش می‌تواند شرایط را برای این دو باشگاه به‌صورت کامل در چند ماه آینده تغییر دهد.

فساد در تیم بارسلونا

شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا!

روزنامه اسپانیایی موندو دیپورتیوو ادعا کرد که اگر دادگاه رای به حقانیت سوپر لیگ در این پرونده دهد و یوفا را محکوم نماید، بارسا و رئال به عنوان تنها باشگاه های موسس باقی مانده در لیگ هرکدام مبلغ یک میلیارد یورو غرامت دریافت می کنند. رای نهایی دادگاه در تاریخ 21 دسامبر یعنی 30 آذرماه اعلام می شود. مدیران باشگاه های اسپانیایی امید دارند که قاضی رای نهایی را به نفع آنها صادر نماید. اتفاقی که می تواند دنیای فوتبال را در شوک فرو ببرد. پرداخت چنین غرامتی به باشگاه بارسلونا می تواند تمام مشکلات و بدهی و بحران اقتصادی و مالی آنها را در چند فصل اخیر به صورت کامل حل کند. در واقع وضعیت بحرانی که تیم بارسلونا مدت ها با آن درگیر بود را از بین ببرد.

شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا!

نگرانی در بین مدیران فیفا از پرداخت غرامت:

گفته شد که نکرانی در میان مدیران یوفا و اتحادیه باشگاه های اروپایی به ریاست ناصر الخلیفی وجود دارد. که رای دادگاه به نفع آنها تمام نشود. همین موضوع باعث شد. تا رئیس باشگاه پاری سن ژرمن از همین حالا مشغول جمع آوری امضاء از باشگاه های بزرگ اروپایی است. تا اعلام نمایند که حتی اگر رای به ضرر یوفا هم بود. آنها همچنان در رقابت های مرتبط با کنفدراسیون شامل لیگ قهرمانان و لیگ اروپا خواهند ماند. البته این درحالی است که رئال و بارسا قصد دارند در صورت پیروزی در این پرونده، در فاصله 24 ساعت بعد فرمت جدیدی از سوپرلیگ را با حضور 60 باشگاه رونمایی کنند. در واقع جنگ تمام عیار بین آنها و یوفا دنبال می شود. ظاهرا حتی تماس هایی با چند باشگاه نظیر اندرلخت، ستاره سرخ بلگراد و فاینورد برقرار شده است.

شوک بزرگ به یوفا: یک میلیارد یورو برای رئال و بارسا!

شرکت حامی سوپر لیگ اعلام نمود که اگر رای دادگاه به نفع آنها باشد، سرمایه و بودجه کافی برای شروع هرچه سریعتر این رقابت ها را در اختیار دارد و آماده است تا یوفا را با تمام قدرت کنار بزند. رای نهایی دادگاه روز پنج شنبه ساعت 9:30 صبح به وقت محلی به طور رسمی اعلام خواهد شد. یوفا و لالیگا این اجازه را دانرد که در فاصله 5 دقیقه بعد از اعلام رای آن را به صورت عمومی منتشر نمایند.

mohamadnd
16 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *