رکورد گلزنی ارلینگ هالند در لیگ برتر انگلیس: یک قدم تا تاریخسازی

با وجود اینکه هنوز 8 بازی تا پایان لیگ برتر انگلیس باقی مانده است، اما هالند رکورد گلزنی را شکست. درحال حاضر رکورد گلزنی ارلینگ هالند در لیگ برتر، با بهترین رکورد گلزنی در یک فصل برابری می کند!

رکورد گلزنی ارلینگ هالند در لیگ برتر انگلیس

غول نروژی سیتیزن ها به رکورد 32 گل محمد صلاح در فصل 2017-2018 رسید. اولین فصل ارلینگ هالند در منچسترسیتی همچنان شگفت‌انگیز است. زیرا با دو گل دیروز او مقابل لسترسیتی، این بازیکن نروژی موفق شد به 32 گل در لیگ امسال دست پیدا کند.

هالند در حال حاضر با محمد صلاح مصری به عنوان بهترین گلزن در یک فصل لیگ برتر 20 تیمی برابر است.

صلاح در فصل 2017-2018 با به ثمر رساندن 32 گل تاریخ سازی کرد. اما هالند هنوز 8 بازی در لیگ برتر در دست دارد تا به تعداد بازی های خود اضافه کند و رکورد را به ثبت برساند. در صورتی که اتفاق خاصی نظیر مصدومیت یا محرومیت برای او رخ ندهد، می تواند این رکورد را به شدت بهبود دهد.

رکورد بهترین گلزن در یک فصل لیگ برتر همچنان در اختیار دو بازیکن است: اندی کول ( نیوکاسل ) در 1993-1994 و آلن شیرر ( بلکبرن ) در 1994-1995.

لازم به ذکر است که در آن زمان در مجموع 22 تیم در مسابقات لیگ برتر حضور داشت، بنابراین 42 بازی در مقابل 38 بازی امروز برگزار شد.

مرتبط با لیگ برتر انگلیس: لیست خروجی منچستر یونایتد | این 13 بازیکن از تیم می روند

نظر پپ گواردیولا درباره ی هالند

ورزشی: هالند با 32 گل در لیگ برتر و 11 گل در لیگ قهرمانان، آقای گل است
ورزشی: هالند با 32 گل در لیگ برتر و 11 گل در لیگ قهرمانان، آقای گل است

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی ، پس از عملکرد عالی دیگر بازیکن نروژی، او را با مهاجم های فوق ستاره کریستیانو رونالدو و لیونل مسی مقایسه کرده است. به عقیده ی گواردیولا، ارلینگ هالند در همان سطح لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار دارد. او هم اکنون بهترین شماره ی 9 دنیاست.

علاوه بر لیگ برتر انگلیس، ارلینگ هالند پس از گلزنی برابر بایرن مونیخ در روز چهارشنبه، با 11 گل، بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا در این فصل است. بسته به میزان پیشرفت منچستر سیتی در این رقابت ها، او شانس رکورد شکنی این مسابقات را نیز دارد.

Pooria
16 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *