پیشنهاد تاریخی به بارسا: بالاتر از قهرمان اروپا

پیشنهاد تاریخی به بارسا: بالاتر از قهرمان اروپا.باشگاه فوتبال بارسلونا. در یک چرخش شگفت‌انگیز. یک پیشنهاد پیشگامانه از شرکت آلمانی پوشاک ورزشی پوما دریافت کرد. به طور بالقوه به همکاری طولانی مدت آنها با نایک پایان می‌دهد. همکاری بین بارسلونا و نایک که در سال 1998 آغاز شد. ممکن است به دلیل پیشنهاد مالی قانع کننده پوما با یک نتیجه غیرمنتظره روبرو شود.

پیشنهاد تاریخی به بارسا: بالاتر از قهرمان اروپا

بر اساس گزارش ها

پیشنهاد تاریخی به بارسا: بالاتر از قهرمان اروپا
پیشنهاد تاریخی به بارسا: بالاتر از قهرمان اروپا

نایک اسپانسر اصلی و تولید کننده لباس ورزشی برای بارسلونا بود. به مدت 26 سال جایگاه مهمی در تاریخ باشگاه داشت. به نظر می رسد جذابیت یک پیشنهاد پرسود از پوما. اساس این رابطه پایدار را متزلزل کرد.

پوما که در حال حاضر به خاطر حمایت مالی از منچسترسیتی با قرارداد عظیم 650 میلیون یورویی تا سال 2029 شناخته می شود. سالانه مبلغ 65 میلیون یورو به باشگاه لیگ برتری پرداخت می کند. شایان ذکر است، علیرغم موقعیت سیتی به عنوان قهرمان اروپا تحت هدایت پوما. گزارش ها نشان می دهد که پیشنهاد مالی ارائه شده به بارسلونا توسط پوما از منچسترسیتی پیشی گرفت.

قرارداد موجود بارسلونا

قرارداد موجود بارسلونا
قرارداد موجود بارسلونا

با نایک تا سال 2028 ادامه دارد، جایی که بر روی کاغذ، غول آمریکایی باید سالانه 105 میلیون یورو به باشگاه پرداخت کند که به طور بالقوه به 155 میلیون یورو با اجزای ثابت و متغیر افزایش می یابد. طبق گزارش ها، بارسلونا رقم خالص تنها 66 میلیون یورو از نایک دریافت می کند که بسیار کمتر از مبلغ تعیین شد.

تلاطم مالی ناشی از همه گیری کووید-19 باعث شد بارسلونا با بی ثباتی اقتصادی دست و پنجه نرم کند و باشگاه را وادار به کشف این فرصت بی سابقه از پوما کند. با توجه به بدهی ها و چالش های قابل توجه آن در جذب بازیکنان جدید، جذابیت پیشنهاد پوما برای هیئت مدیره بارسلونا فریبنده تر می شود.

علی‌رغم بندهای قراردادی

علی‌رغم بندهای قراردادی
علی‌رغم بندهای قراردادی

که ظاهراً مانع از فسخ قرارداد نایکی بارسلونا می‌شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که باشگاه ممکن است این محدودیت‌ها را برای دستیابی به شرایط بهتر در جاهای دیگر نادیده بگیرد. فشارهای داخلی بر خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا برای رسیدگی به کم‌ارزش‌گذاری قرارداد نایک تشدید شد. باعث شده است باشگاه پیشنهاد پوما را جدی بگیرد.

گمانه زنی های منابع Sports حاکی از همکاری احتمالی بارسلونا و پوما از فصل 2025-26 است. طبق گزارش‌ها. بارسلونا در حال بررسی راه‌هایی برای آغاز این همکاری است. شاید در اوایل فصل آینده.

از آنجایی که

دنیای فوتبال مشتاقانه منتظر تصمیم بارسلونا است. این تغییر بالقوه در حمایت مالی می تواند نقطه عطف مهمی در مسیر مالی و مشارکت های تجاری باشگاه باشد.

Hesam
10 ژانویه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *