ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

سایت فوتی رنکینگز ژاپن و ایران را به عنوان بخت های اول و دوم کسب عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا معرفی نموده است. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

 

ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

به گزارش سایت ورزشی، زمان زیادی تا شرع مسابقات جام ملت های آسیا باقی نمانده است. مسابقاتی که قرار است به میزبانی کشور قطر انجام شود. تیم ملی ایران امید دارد تا بعد از سال ها با حضور در مسابقه فینال، برای رسیدن به عنوان قهرمانی تلاش کند و رسیدن به این هدف سختی های خاص خودش را دارد. مسابقات از 12 ژانویه 2024 یا 22 دی 1402 شروع می شود. بازی نهایی نیز در 10 فوریه یا 21 بهمن ما انجام می شود. در این دیدارها 24 تیم حضور دارند و به شش گروه تقسیم بندی می شوند. تیم های اول و دوم هر گروه مستقیم راهی مرحله بعد خواهند شد. از این گروه ها تیم هایی که در گروه خود سوم شده اند، چهار کشوری که عملکرد بهتری داشته باشند، راهی دور یک هشتم نهایی خواهند شد.

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

وب سایت فوتی رنکینگز در اقدامی جالب توجه با شبیه سازی نتایج رقابت های جام ملت های آسیا، تیم های صعود کننده از مرحله گروهی تا فینال احتمالی و تیم قهرمان را پیش بینی کرده است. بر اساس آن ژاپن از بیشترین شانس برای بالا بردن جام برخوردار است و ایران نیز در جایگاه دوم قرار دارد. فوتی رنکینگز در مرحله گروهی اقدام به شبیه سازی مسابقات نموده است. این پروسه بر مبنای رتبه بندی تیم ها در رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا و همچنین نتایج قبلی تیم ها در مسابقات مختلف بوده است که در این مطلب آنها را بررسی کرده ایم.

ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

شانس تیم های ایران و ژاپن در مسابقات آسیایی:

این سایت همچنین پیش بینی کرد که تیم های قطر، استرالیا، ایران، ژاپن، کره جنوبی و عربستان به عنوان سرگروه‌های 6 گانه راهی مرحله بعد می‌شوند. سایر تیم ها نیز با قرار گرفتن در جایگاه دوم به همراه چهار کشور برتر در گروه هایی که سوم شده اند راهی دور بعد می شوند. فوتی رنکینگز درباره گروه ایران نیز احتمال داد که شاگردان قلعه نویی به احتمال 67.81 درصد به عنوان سرگروه راهی مرحله بعدی می شوند. همچنین احتمال ایستادن در رتبه دوم 19.29 درصد بوده و 11.91 درصد احتمال سوم شدن تیم ملی ایران وجود دارد. ایستادن ملی پوشان در جایگاه چهارم نیز 0.99 درصد می باشد.

ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

شبیه سازی رقابت های جام ملت ها:

شبیه‌سازی بعدی نحوه احتمال صعود تیم‌ها به مرحله یک هشتم نهایی است. ژاپن به احتمال 98.99 درصد در یکی از رتبه‌های اول یا دوم قرار می‌گیرد. شانس صعود این تیم به طور کلی 99.93 درصد است.

درباره ایران نیز به احتمال 87.10 درصد، ملی‌پوشان با ایستادن در یکی از رتبه‌های اول یا دوم صعود می‌کنند. احتمال اینکه شاگردان قلعه‌نویی به‌عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم صعود کنند نیز 9.41 درصد است. ضمن اینکه ایران به احتمال 96.51 درصد از گروهش صعود می‌کند.

ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

شانس تیم های آسیایی در جام ملت ها:

درخصوص بخت کشورهای آسیایی برای حضور در بازی فینال، فوتی رنکینگز شانس ژاپن را 53.65 درصد پیش‌بینی کرده است. ایران نیز 33.49 درصد شانس حضور در مسابقه پایانی را دارد. استرالیا، کره جنوبی، قطر، ازبکستان، عراق و عربستان در رده‌های بعدی قرار دارند.

ایران به فینال جام ملت‌های آسیا رسید!

این سایت معتقد است تیم ملی ژاپن با 36.36 درصد بیشترین شانس را برای کسب عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دارد و پس از آن تیم ملی ایران با 17.57 درصد و سپس استرالیا با 14.84 درصد قرار دارند. کره جنوبی نیز 13.11 درصد بخت کسب قهرمانی را دارد. قطر، ازبکستان، عراق و عربستان در رده‌های بعدی قرار دارند.

با توجه به ستاره‌هایی که تیم ملی ژاپن در ترکیب خود دارد، بدیهی است که سامورایی‌ها در نظرسنجی و شبیه‌سازی‌ها از بخت بیشتری برای کسب عنوان قهرمانی برخوردار باشند. شاگردان قلعه‌نویی تقریبا نصف تیم موریاسو از بخت بالای سر بردن جام برخوردار هستند.

mohamadnd
11 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *