بهترین هافبک دفاعی ایران در 1401

بهترین هافبک دفاعی ایران در 1401 ، یکی از بهترین پست های ورزش فوتبال قطعا هافبک دفاعی است که در این بخش بهترین هافبک های دفاعی ایران در سال 1401 را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید و از جدیدترین اخبار ورزشی دیدن نمایید.

 

برترین هافبک های دفاعی ایران در سال 1401:

به گزارش سایت ورزشی ، رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در سال جدید چند هفته ای شروع شده است. با پایان یافتن سال 1401 و شروع سال جدید در پایان هر سال بهترین بازیکنان در پست های مختلف ایران معرفی می شود. در این بخش نیز بهترین بازیکنان هافبک دفاعی در فوتبال ایران را خدمتتان معرفی می کنیم. 10 بازیکن برتر در این لیست وجود دارند که در ادامه با ما همراه شوید.

"</p

دو لژیونر ملی پوش ایران که سال عالی را سپری نمودند ، در کنار هشت هافبک لیگ برتری که یک بازیکن خارجی نیز در بین آنها دیده می شود. عملکرد آنها در چندین مسابقه لیگ 21 و فصل قبل بسیار حرفه ای و درخشان بوده است و نمایش بی نقص آنها باعث شد تا در این لیست قرار بگیرند. سایت ورزشی در پایان هر سال اقدام به معرفی ترین های هر پست در آن سال می کند و از بین کاندیدای مورد نظر لطفا نظرتان را درباره یک بازیکن در بخش کامنت ها بیان نمایید.

بهترین مهاجم ایران در سال 1401

بهترین هافبک دفاعی ایران در 1401

ریکاردو آلوز(تراکتور)

ریکاردو آلوز(تراکتور)

در نیم فصل عالی کار کرد و توانست به عنوان یک هافبک دفاعی خارق العاده کارش را ادامه دهد. استقلالی ها در نقل و انتقالات زمستانی تمرکز خود را بر روی او گذاشتند. همچنین تبریزی ها نیز عاشق او هستند و به همین علت قرارداد خود را تا 1404 با تراکتور تمدید کرد. او جزو بهترین پاسور لیگ برتر است. حتی زمانی که در تراکتور در هفته 13 و 14 حضور نداشت، تراکتور نتوانست مس و نساجی را شکست دهد. با بازگشت او در هفته پایانی دور رفت و تاثیر فوق العاده اش باعث شد بر روی دو گل تاثیر بگذارد و استقلال را مغلوب کند. آلوز در 20 بازی این فصل در ترکیب تراکتوری ها قرار داشت و با سانترهای بی نظیرش و پاس های عمقی خودش 12 پاس گل داد.

روزبه چشمی (استقلال)

روزبه چشمی (استقلال):

این بازیکن استقلال در سال قبل جام لیگ برتر را بالای سر برد و در جام جهانی نیز در مقابل ولز گلزنی کرد و بهترین سال فوتبالی خود را سپری نمود. روند رو به پیشرفتش در استقلال ادامه داشت و جزو بهترین بازیکن در جمع 10 نفر در پست هافبک مدافعی قرار گرفت. چشمی سال قبل در پست های دفاع میانی و هافبک دفاعی در آبی ها حضور داشت. امسال نیز شرایط را تجربه نمود و ساپینتو بیشتر او را در میانه زمین بکار گرفت و روزبه جواب اعتمادش را به بهترین نحو داد. او حضور موفق در 22 بازی فصل با دو گل ارزشمند در برابر پرسپولیس و ملوان را داشت.

سید مهدی حسینی(مس رفسنجان)

سید مهدی حسینی(مس رفسنجان)

یکی از مهره های تاثیرگذار باشگاه رفسنجانی است که توانست تیمش را در بین 5 تیم بالای جدول قررا دهد. او جزو بازیکنان مورد اعتماد محمد ربیعی است. حسینی جزو کمتر بازیکنانی است که در لیگ در تمام 23 هفته و در دو مسابقه جام حذفی حضور ثابت در ترکیب داشت و این مسئله باعث شد تا اسمش برای نارنجی پوشان اهمیت دار شود. مهدی حسینی فصل قبل دو گل زد و لیگ را تمام کرد. امسال نیز در خط میانی مسی ها یک گل زد و روی سه گل تیمش تاثیر خوبی داشت. او بازیکن فوق جنگنده ای است و پاس و دریبل های ریزش بارها به کمک تیمش آمده است و در فاز دفاعی کمک حال تیمش شد.

آرش رضاوند(فولاد- استقلال)

آرش رضاوند(فولاد- استقلال)

او در شروع سال قبل با فولاد توانست در اولین بازی لیگ برتر 1401 هر دو گل پیروزی بخش فولاد را در برابر نساجی به ثمر رساند و جزو مهره های اصلی نکونام شد. تا پایان فصل یک گل برای سپاهان زد و یک پاس گل داد. رضاوند بعد از عملکرد خوبش در بازی با فولاد دوباره به باشگاه استقلال تهران بازگشت و حالا در 16 بازی حضور فیکس داشت و در چهار مسابقه جزو یار جانشین بود و توانست یک گل به ثمر برساند. او با شش پاس گل در جمع بهترین پاسورها باشد. رضاوند در میانه زمین وظیفه انتقال توپ به حمله را دارد و هر زمان که بازیکن سرحالی بود توانست به سمت جلو حرکت نماید و در استقلال واقعا کمک زیادی کرد تا خطرناک ظاهر شود. حضورش در ترکیب استقلالی ها نتیجه بخش بوده است.

 

میلاد سرلک(پرسپولیس)

میلاد سرلک(پرسپولیس)

این بازیکن ستاره قرمزها یک اتفاق ناگوار برایش در سال قبل رخ داد و از لیست کی روش در جام جهانی خط خورد. او اولین بازی خودش را در 1401 در دیدار مقدماتی با لبنان انجام داد و بعد از آن نیز سه مسابقه با تیم های الجزایر ، سنگال و نیکاراگوئه مسابقه داد. او با بدشانسی به قطر نرفت و نتوانست در جام جهانی حضور یابد.

با این حال روحیه خودش را حفظ کرد و با شروع فصل جدید همانند سال قبل با انگیز و سرحال در زمین قرار گرفت. بعد از دو تساوی پی در پی قرمزها در ابتدای لیگ 22 ، میلاد در سومین مسابقه در مقابل آلومینیوم تک گل بازی را به ثمر رساند و اولین بردشان را به وجود آورد و تا الان در 20 مسابقه حضور کامل داشت و سه دیدار را نیز به دلیل مصدومیت از دست داد و او یکی از مهره های مهم گل محمدی در میانه زمین محسوب می شود.

سعید عزت‌اللهی(الغرافه قطر- وایله دانمارک)

سعید عزت‌اللهی(الغرافه قطر- وایله دانمارک)

یکی از بازی های مهم او در تیم ملی بود. او جزو بازیکنان تاثیرگذار در مسابقه مقدماتی لبنان و سه دیدار تدارکاتی با تیم های الجزایر، اروگوئه و سنگال بود. اولین بازی جام جهانی نیز نیمکت نشین بود و ایران در برابر انگلیس سه تا گل خورد و در شروع نیمه دوم به درون زمین آمد. مسابقه با ولز و آمریکا نیز در ترکیب قرار گرفت و نمایش موثری در خط میانی داشت. در رده باشگاهی نیز سعید به عنوان بازیکن قرضی در الغراف حضور داشت. در شش مسابقه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا جزو بازیکن ثابت در زمین رفت و در بازگشت به وایله دانمارک تا الان در 12 مسابقه لیگ 1 و سه مسابقه جام حذفی حضور داشت و یک گل و سه پاس گل داده است.

محمود قائدرحمتی(آلومینیوم)

محمود قائدرحمتی(آلومینیوم)

محمود قائدرحمتی در تیم سید مهدی رحمتی یکی از بهترین نمایش فوتبالی اش را داشت و در مقابل همه مدعیان یک امتیاز را حداقل کسب نموده است. هافبک بلند قامت ایرالکو جزو مهره های تاثیرگذار تیمش در این فصل بود و توانست 2 گل سه امتیازی در برابر مس کرمان و نساجی به ثمر برساند و گل های تماشایی باعث شد تا در برابر تیم های سپاهان نبازند. محمود دو پاس گل نیز در همین فصل داد و یک پنالتی نیز گرفت که این آمار برای یک هافبک میانی بسیار عالی بود. او در هفت مسابقه پایانی فصل قبل در سال 1401 توانست در برابر صنعت نفت گل بزند و درمقابل سپاهان نیز یک پاس گل داد و در جام حذفی پاس گل صعودشان به فینال را انجام داد.

سید محمد کریمی(سپاهان)

بهترین بازیکن ایران در سال 1401

سید محمد کریمی(سپاهان)

این بازیکن جزو مرد اول خط میانی باشگاه زردپوشان اصفهان است که جایگزین منوئل فرناندز مصدوم در تیم است. او به جای بازیکن خارجی تیم در میانه زمین خیال مورایس را راحت کرند و با عملکرد بی نظیرش فرصت حضور در هفده بازی را بدست آورد. او بهترین فوتبالش را نشان داد و توانست تاکتیک سرمربی را پیاده سازی کند و حتی به گل برسد. کریمی از عقب زمین توپ می گیرد و به مهاجمان می رساند. با تعویض منطقه و سانترهای خودش در موقعیت های مناسب توانست عملکرد بی نظیری در سال 1401 داشته باشد. حتی با گل سه امتیازی در مقابل پرسپولیس در دقایق آخر نیز اختلاف را در جدول زیاد کرد.

سعید مهری(استقلال)

سعید مهری(استقلال)

با انگیز و بدون حواشی توانست فعالیت کند و بعد از حضور پرشمار تعویضی در ابتدای سال و فصل قبل در ماه های اخیر توانست جایگاه ثابت خود را بدست آورد. و در جمع نفرات آبی قرار گرفت و نتیجه گیری خوبی نیز برای تیمش داشت. سعید مهری در 12 مسابقه قبل برای استقلال فقط یکبار در مقابل تراکتور به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت. و در سایر آنها حضور ثابت داشت و توانست دو پاس گل دهد و حتی بر روی یک گل نیز موثر واقع شد.

احمد نوراللهی(شباب الاهلی)

احمد نوراللهی(شباب الاهلی)

آخرین گزینه لیست نیز نوراللهی بازیکن تیم شباب الاهلی است. او فصل به فصل بازی اش بهتر شد و در فرم کاملا ایده آل قرار دارد. و هم در دوره اسکوچیچ و هم کی روش در تیم ملی حضور داشت. احمد در سه مسابقه جام جهانی 2022 در ترکیب تیم ملی قرار دارد و قبل از آن نیز در مرحله مقدماتی عملکر خوبی داشت.

هافبک تیم صدرنشین امارات جزو مهره های قابل اعتماد و ثابت است. که همانند حضورش در پرسپولیس ، در تیم شباب نیز امیدوار است به قهرمانی برسد. نورالهی آمار خوبی دارد و در 17 بازی لیگ امارات در چهار بازی در سایر جام های دیگر کشور مسابقه داد. و توانست یک گل به عنوان هافبک دفاعی به ثمر برساند و سه گل نیز ساخته و پرداخت. در پایان به نظر شما بهترین هافبک دفاعی ایران در 1401 چه کسی می باشد؟ نظرتان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

mohamadnd
16 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *