تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

جام حذفی به اوج حساسیت خودش رسیده و دو رقیب سنتی و قدیمی تهران در فینال این رقابت ها روبروی هم قرار خواهند گرفت. تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس از ساعت 19:45 چهارشنبه 11 خرداد 1402 در استادیوم آزادی برگزار می شود. دیداری که هر دو تیم با توجه به عملکرد خوبشان در چند هفته اخیر لیگ برتر امید دارند بتوانند با شکست رقیب جام را بدست آورند. در ادامه سایت ورزشی با تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی همراه ما باشید.

 

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی ها:

سرخابی های پایتخت تاحالا چهار بار در جام حذفی روبروی هم قرار گرفتند که سهم هر دو تیم دو برد بوده است. همانطور که می دانید پرسپولیس با برد هوادار و استقلال با شکست نساجی توانست به فینال این رقابت ها صعود کنند. امسال نیز همانند لیگ های نوزدهم و بیستم سه دربی در یک فصل داریم.

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

البته با این تفاوت که برنده این مسابقه قهرمان جام حذفی لقب می گیرد. در فصل قبل استقلال و پرسپولیس دوبار روبروی هم قرار گرفتند که بازی رفت با نتیجه 2-2 به اتمام رسید.دور برگشت نیز با تک گل عیسی آل کثیر با نتیجه 1-0 به نفع قرمزها تمام شود. با کسب 3 امتیاز دربی یحیی توانست فاصله خوبی از تیم های سپاهان و استقلال بگیرد و خودش را قهرمان لیگ برتر نماید. پرسپولیس حالا شانس دیگر بدست آورد تا دومین جام فوتبال ایران را نیز بدست آورد. باید ببینیم که فصل 78 با شکست استقلال در فینال جام حذفی تکرار می شود؟

 

سرخابی ها مساوی در آمارها:

البته در آن دوره قرمزها یک ماه بعد از قهرمانی در لیگ نهم آزادگان ، با رقیب خودشان در فینال جام حذفی روبرو شدند که با غلبه بر این تیم اولین بار جام دوگانه را دریافت کردند. پرسپولیس و استقلال برای ششمین بار در جام حذفی و دومین بار در فینال رقابت ها روبروی هم قرار می گیرند. در دیدارهای قبل سهم هر دو تیم یک برد و 3 مساوی بوده است.

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

برد در ضربات پنالتی با جام حذفی:

اولین دیدار پرسپولیس و استقلال در جام حذفی نیز تاریخ 19 اسفند ماه 1367 بود. بازی که از مرحله یک چهارم نهایی برگزار می شد و در وقت قانونی بدون گل تمام شد و در ضربات پنالتی نیز سرخ ها بودند که با برد همراه شدند.

 

کسب عنوان قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی:

یازده سال بعد دو تیم در فینال جام حذفی روبروی هم قرار گرفتند که قرمزها با گل های مهدی هاشمی نسب و افشین پیروانی توانستند با نتیجه 2 -1 در مقابل رقیب سنتی پیروز شوند و جام قهرمانی را از آن خودشان نمایند. این مسابقه در 20 تیر 1378 در استادیوم آزادی برگزار شد.

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

برد استقلال در آذر ماه 1390:

باشگاه استقلال نیز در آذر ماه 1390 توانست پرسپولیس را در یک باز پرحاشیه از رقابت های حذفی کنار بزند. این مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی انجام شد و آبی ها در وقت های تلف شده با دبل مجتبی جباری و گلزنی اسماعیل شریفات به پیروزی دست یابند.

 

 

فرار استقلال از شکست

دو تیم بعد از نه سال دوباره در جام حذفی باهم روبرو می شوند. در نیمه نهایی و بدون حضور تماشاگران ، شاگردان یحیی گل محمدی در لیگ برتر نوزدهم به قهرمانی رسیده بودند، تلاش کردند تا دومین جام را نیز صاحب شوند، اما فرصت رسیدن به این عنوان با شکست در ضربات پنالتی نصیب استقلال شد. در این مسابقه آبی ها در زمان سریع با شوت قایدی به گل رسیدند و در ابتدا نیمه دوم بشار رسن نیز گل مساوی را زد و با گلزنی علی پور در آستانه صعود به فینال جام حذفی بودند. اما محمد دانشگر در زمان های تلف شده نتیجه را مساوی کرد تا بازی در زمان های اضافی طی شود و به پنالتی کشیده شود. در نهایت قرمزها دو ضربه خود را از دست دادند و حذف شدند.

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

حذف تکراری در پنالتی‌ها

آخرین دیدار دو تیم در جام حذفی به تاریخ 24 تیر ماه 1400 اتفاق افتاد. در آن مسابقه از مرحله یک چهارم نهایی برگزار شد و در پایان با نتیجه تساوی بدون گل همراه شده بود و باز استقلال با ضربات پنالتی نتیجه را به نفع خود پایان دادند. آیا اینبار تیمی می تواند در 90 دقیقه نتیجه را به نفع خودش تمام کند یا باز هم کارها به ضربات پنالتی کشیده می شود؟ استقلال شانس قهرمانی در لیگ را از دست داد و به دنبال شکست پرسپولیس است.

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

دو تیم سرخابی برای ششمین بار در تاریخ جام حذفی باهم روبرو می شوند. با برتری استقلال و پرسپولیس در مقابل حریفان اینبار فینال را دربی شهرآورد تشکیل می دهد. دو تیم ظرف 42 سال در این جام فقط سه بار باهم دیدار داشتند و حالا سومین مرتبه در چهار فصل قبل نیز باهم بازی دارند. در ادامه تقابل های رودروی دو تیم در جام حذفی سال های قبل را به صورت اینفوگرافیک مشاهده می کنیم:

تقابل استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *