توپ طلای هشتم مسی پارتی بازی بود

توپ طلای هشتم مسی پارتی بازی بود. به تازگی در فرانسه ادعایی مطرح شد که می تواند دنیای فوتبال را تکان دهد. با توجه به این ادعا این موضوع مطرح شد که فرانس فوتبال با لابی و زد و بند پاریس سن ژرمن توپ طلا را به مسی اهدا کرد. لیونل مسی ستاره ی آرژانتینی تابستان فصل گذشته از تیم فرانسوی جدا شد و راهی آمریکا شد. او می توانست قراردادش را یک سال دیگر با پاریس سن ژرمن تمدید کند اما با توفق طرفین این اتفاق صورت نگرفت.

توپ طلای هشتم مسی پارتی بازی بود

هواداران پاریس سن ژرمن
هواداران پاریس سن ژرمن

توپ طلای هشتم مسی

مسی دوران پر افت و خیزی در تیم پاریسی سپری کرد اما باز هم موفق شد توپ طلای هشتم خود را کسب کند. این موضوع مخالفان زیادی داشت اما خیلی از صاحب نظران معتقد بودند که با توجه به درخشش این بازیکن در جام جهانی و کسب عنوان قهرمانی این جایزه مستحق او بود. حالا در فرانسه اخباری مبنی بر عدم اعتبار توپ طلای هشتم این بازیکن مطرح شده.

مدعی این خبر

این ادعای جنجالی از گزارش مدیاپارت در فرانسه شروع شد. در این ادعا مطرح شد که مسی با کمک تیم پاریسی توانست به این عنوان دست پیدا کند. در این ‏گزارش حتی به جزئیات اشاره شده و مدیاپارت مدعی است پی‌اس‌جی برای توپ طلا ‏بردن لئو مسی با پاسکال فره، سردبیر ارشد فرانس فوتبال لابی کرده است.

جزئیات گزارش

مدیاپارت در این گزارش ادعا کرد پاسکال فره تمامی خبر های انتقادی از ناصرالخلیفی که توسط گزارشگران نوشته می شد را سانسور می کرد. حتی بابت این کار نیز او در سال 2020 از پی اس جی مبلغی دریافت کرده است. پاسکال فره متهم شده که تمام هزینه های سفر او به قطر نیز پرداخت شده و در تمام برنامه های ویژه تیم پاریسی حضور داشته.

مدارک مربوط

مدیاپارت مدعی شده که تمامی گزارشات و ادعا هایش ضمن داشتن مدارک است و در صورت لازم مدارک را به مقامات مربوطه ارائه می دهد. حتی یکی از مدارک مدیاپارت که خیلی جنجالی بود بین یکی از کارمندان پاریس سن ژرمن و ناصرالخلیفی بود. پیامکی که برای ناصرالخلیفی آمده بود این بود: قرار است لابی ‏کنیم پس بیائید با پاسکال یک جلسه ناهار بگذاریم.

واکنش طرفداران ستاره ی آرژانتینی

این گزارش جنجال زیادی به پا کرد و خیلی از هواداران لیونل مسی به مخالفت با آن پرداختند. برای مثال یکی از طرفداران مسی اینگونه نظر داد: امکان ندارد کسی اینقدر خنگ باشد که این را باور کند. اما در مقابل کسانی هم بودند که با این ادعا اتفاق نظر داشتند و یکی از آن ها این گونه نوشت: از اولش هم مشخص بود و بالاخره اثبات شد.

توپ طلای هشتم مسی پارتی بازی بود
توپ طلای هشتم مسی پارتی بازی بود

واکنش جالب یک کاربر

این ادعا آنقدر بزرگ بود که همانطور که انتظار می‌رفت مثل بمب در فضای مجازی ‏منفجر شد و موجی از اظهارنظرها را به دنبال داشت. یک کابر فرانسوی نوشت: در ‏نهایت چه کسی رای‌ها را اعلام کرد؟ پاسکال فره؟ در فرانسه لابی‌ کردن و پارتی‌بازی در ‏همه سطوح جریان دارد و نباید فکر کرد که فوتبال از این قاعده مستثنی است. ‏

نتیجه

حالا این موضوع جدیدی است که می تواند دنیای فوتبال را تکان دهد اما هنوز صحت آن تایید نشده است. هر کسی نظری دارد و مشخص نیست نظر کدام دسته درست است. به زودی جزئیات و اخبار بیشتری از این گزارش منتشر می شود.

Hesam
7 ژانویه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *