گل پریرا در مقابل ملوان

گل پریرا در مقابل ملوان ، مسابقه حساس و جذاب بین دو تیم پرسپولیس تهران و ملوان بندرانزلی در هفته بیست و پنج لیگ برتر خلیج فارس در پنج شنبه 17 فروردین 1402 برگزار شد. لئاندرو پریرا مهاجم پرسپولیس در دقیقه 81 یک گل جنجالی به ثمر رساند. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

گل سوم پرسپولیس توسط لئاندرو پریرا:

به گزارش سایت ورزشی ، در هفته بیست و پنج لیگ برتر خلیج فارس در پنج شنبه 17 فروردین 1402 پرسپولیس تهران در برابر ملوان قرار گرفت. پریرا مهاجم برزیلی در دقیقه 81 گل سوم این دیدار را به ثمر رساند. گلی که بسیار جنجالی شد و برخی اعتقاد داشتند توپ پس از برخورد با تیرک افقی دروازه از خط دروازه به طور کامل عبور نکرد. پریرا در حالی گل سوم پرسپولیس را به شکل زیبایی به ثمر رساند که کاملا مشکوک بود. با به ثمر رساندن گل سوم تیر خلاص به ملوانی ها زده شد.

گل سوم پرسپولیس توسط لئاندرو پریرا

مسابقه ای حساس و جذاب که در ورزشگاه آزادی دنبال شد و پرسپولیس تا دقیقه 90 با نتیجه 3-0 از ملوان پیش افتاد. قرمزپوشان پایتخت نیمه اول را کاملا طوفانی به پایان رساندند و با گل های مهدی ترابی و سعید صادقی خیال یحیی را بابت کسب سه امتیاز راحت کردند. اما دقیقه 84 بعد از فشارهای مداوم با پاس فوق العاده مهدی ترابی برای پریرا در محوطه 18 قدم مهاجم برزیلی صاحب توپ شد و با یک مکث کوتاه توانست با شوت فوق العاده توپ را با تیرک دروازه برخورد کند و سپس درون دروازه قرار گرفت و با پرچم کمک داور گل اعلام شد.

 

شوت جذاب و دیدنی مهاجم برزیلی:

تیم یحیی گل محمدی نیمه اول را بسیار عالی شروع کردند و با خیال آسوده با 2 گل توانسته اند به رختکن بروند. اما در نیمه دوم نیز با گل بازیکن برزیلی خود 3 بر صفر پیش افتادند. در صحنه های آهسته می توانیم به مشکوک بودن گل پی ببریم و اصلا مشخص نیست که توپ از خط دروازه رد شده است یا خیر و در ادامه توسط کارشناسان داوری این موضوع بررسی شده است.

در ادامه شوت تماشایی و دیدنی لئاندرو پریرا که منجر به سومین گل پرسپولیس مقابل ملوان بندرانزلی شد را تماشا کنید:

 

آیا تمام توپ از خط دروازه ملوان عبور کرد؟

نبود var در ایران همیشه مشکلاتی را در بازی های حساس و گل های دیدنی به وجود می آورد. در مسابقه حساس و جذاب دیروز پرسپولیس ملوان نیز یک صحنه این مدلی رخ داد. گل سوم قرمزها توسط بازیکن برزیلی نیاز به کمک داور ویدیویی داشت. قطعا تشخیص اینکه توپ از دروازه رد شد یا نه با چشم انسان خیلی سخت است. باید از تکنولوژی های داوری در این زمینه استفاده کرد. گل جنجالی پریرا قضاوت بی نقص تیم داوی بازی را تحت تاثیر خودش قرار داده است. همانطور که می دانید زمانی گل اعلام می شود که توپ به طور کامل از خط دروازه عبور نماید. در این صحنه انگار هنوز توپ کاملا از خط عبور نکرده است و داور گل را اعلام کرد.

شوت جذاب و دیدنی مهاجم برزیلی

نیمه اول مسابقه اما کمتر حاشیه داشت و در دو صحنه محمد عمری بعد از برخورد با مدافع حریف در محوطه جریمه روی زمین افتاد و در شرایطی که اعتقاد به خطای پنالتی داشت. بیژن حیدی تصمیم به ادامه بازی داد. در صحنه گل اول پرسپولیس توسط ترابی نیز بازیکنان ملوان اعتقاد به آفساید داشتند. در نیمه دوم در شرایطی بازی با 2 گل به نفع پرسپولیسی ها پیش بود. مهدی ترابی روی خط طولی محوطه جریمه توپ را به پریرا رساند و این بازیکن مهاجم با یک شوت سرکش به تیرک افقی برخورد و روی خط دروازه بر زمین افتاد و سپس دروازه بان آن را در دست گرفت. این گل در شرایطی پذیرفته شد که بازیکنان ملوان اعتقاد داشتند تمام توپ از خط عبور نکرد و فرهاد مروجی کمک داور مسابقه اشتباه کرده است.

صحنه گل پریرا در مقابل ملوان

بررسی صحنه گل پریرا در مقابل ملوان که مشکوک اعلام شد:

  • ❌ ابراهیم میرزابیگی: تمام توپ از خط عبور نکرد و توپ گل نشد و با توجه به اینکه بازیکن پرسپولیس از پشت محوطه جریمه شوت زد، کمک داور به نقطه کرنر نرسیده بود و نمی‌توانست دید کافی داشته باشد.
  • ❌ تورج حق‌وردی: توپ به صورت کامل از خط عبور نکرده بود و با خط تماس داشت.
  • ❌ حیدر سلیمانی: طبق تصاویر تلویزیونی، به نظر تمام توپ از تمام خط عبور نکرده بود. البته در این صحنه نیاز به VAR داریم و کمک داور هم در اعلام گل مقصر نیست.
  • ✅ غلامرضا جباری: هر چند اعلام نظر قطعی در خصوص عبور یا عدم عبور کامل توپ از خط دروازه بسیار سخت است. اما به نظر می‌رسد که کل توپ از خط دروازه عبور کرده و اعلام گل درست بود.
  • ❌ نوذر رودنیل: تمام توپ از خط عبور نکرده بود و گل نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *