ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

تیم ملی فوتبال ایران با هدایت امیر قلعه نویی در رقابت های مقدماتی جام جهانی در اولین بازی خودش هنگ کنگ را شکست داده است. در دومین بازی خودش از ساعت 16:30 در شهر تاشکند در مقابل ازبکستان قرار می گیرد. در ادامه سایت ورزشی با ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان همراه شوید. قلعه نویی احتمالا دو تغییر نسبت به بازی اول خودش دارد.

 

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

به گزارش سایت ورزشی، تیم فوتبال ایران 5 روز قبل در اولین دیدار مسابقات مرحله نخست مقدماتی جام جهانی 2026 به پیروزی در مقابل هنگ کنگ دست یافت. آنها امروز سه شنبه از ساعت 16:30 به وقت تهران در دومین دیدار خود در رقابت های حساس صعود به مرحله بعدی جام جهانی در ورزشگاه ملی تاشکند در مقابل ازبکستان قرار می گیرند. احتمالا قلعه نویی در این دیدار حساس دو جا به جایی در نفرات اصلی 11 نفره خود خواهد داشت.

ملی‌پوشان ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، محمد محبی، مهدی طارمی و سردار آزمون مقابل هنگ کنگ قرار گرفتند، اما در بازی امروز، جهانبخش به دلیل آسیب دیدگی در فهرست نیست و احتمالا سامان قدوس هم دور از جمع نفرات اصلی باشد.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند بهترین گلر ایران درون دروازه جای می گیرد. گلر قرمزها در دقیقه ابتدایی فینال تورنمنت کافا در مقابل ازبکستان مصدوم شد. حالا با یک شرایط بدنی فوق العاده به دیدار دوم رقابت های مقدماتی با ازبک ها می رود. او می خواهد کلین شیت نماید و دروازه خود را بسته نگه دارد.

مدافعان: بدون تغییر نسبت به هنگ‌کنگ

آرایش خط دفاع تیم ملی در فینال کافا در برابر ازبکستان بازیکنانی نظیر مرتضی پور علی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان، رامین رضاییان و احسان حاج صفی حضور داشتند. اما 5 روز قبل در مقابل هنگ کنگ فقط یک شخص از این جمع تغییر یافت، با مصدومیت پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده جایگزین او شد. با توجه به نمایش کم نقص شجاع و کنعانی زادگان در دیدار با هنگ کنگ احتمالا به همراه احسان حاج صفی به عنوان مدافعان راست و چپ قرار می گیرند. البته رامین رضاییان نیز در مسابقه قبلی یک گل دیدنی به ثمر رساند که می تواند در ترکیب قرار بگیرد.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

هافبک‌های دفاعی: روزبه در کنار سعید عزت

تیم ملی فوتبال ایران در بازی با هنگ کنگ، بازیکنانی نظیر سامان قدوس را کمی جلوتر از سعید عزت اللهی در ترکیب اولیه داشت. اما با توجه به تغییر تاکتیکی احتمالی در برابر ازبک ها مشابه فینال تورنمنت کافا می باشد. احتمالا روزبه چشمی و سعید عزت اللهی در کنار هم بازی در میانه می کنند.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

وینگرها: یک پرسپولیسی وارد می‌شود

با غیبت علیرضا جهانبخش به دلیل مصدمیت، قلعه نویی دست به یک تغییر اجباری در ترکیب تیمش نسبت به مسابقه هنگ کنگ زده است. احتمالا مهدی ترابی جزو نفرات 11 نفره اصلی تیم خواهد بود تا با محمد محبی بتوانند وینگرهای راست و چپ را تشکیل دهند. البته اگر مهدی قائدی نیز حضور داشت عالی می شد.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ازبکستان

مهاجمان: همان همیشگی

سردار آزمون یکی از بهترین بازیکنان فوتبال تیم ملی در دیدار مقابل هنگ کنگ بود که نمایش خیره کننده ای از خودش به نمایش گذاشت و دو گل این دیدار را به ثمر رساند و یک پاس گل داد و در فینال کافا نیز تک گل ایران را به ثمر رساند و صد در صد در بازی ازبکستان قلعه نویی به او میدان دهد. البته مهدی طارمی نیز نقش پررنگی در پیروزی در مقابل هنگ کنگ داشت و در فینال کافا نیز پاس گل را به سردار آزمون داد. امروز هم در خط حمله زوج سردار آزمون خواهد بود.

بیماری دردناک سرمربی تیم ملی

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان را این 11 نفر تشکیل می‌دهند:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، روزبه چشمی، سعید عزت‌اللهی، محمد محبی، مهدی ترابی، مهدی طارمی، سردار آزمون

mohamadnd
21 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *