شانس قلعه نویی برای قهرمانی در آسیا

تیم ملی فوتبال کشورمان بر اساس پیشبینی های کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی جام ملت های آسیا 2023 صعود کرد. به نظر شما شانس قلعه نویی برای قهرمانی در آسیا چقدر است؟ در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید.

 

شانس قلعه نویی برای قهرمانی در آسیا

به گزارش سایت ورزشی به نقل از نشریه البیان امارات، کنفدراسیون فوتبال آسیا از شانس های اول تیم های صعود کننده در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2023 پیش بینی انجام داد. قرعه کشی جام ملت های قطر 23 برگزار شد و تیم ایران با تیم های امارات، فلسطین ، هنگ کنگ همگروه شد. بر اساس پیش بینی ها تیم ملی ایران سه بار عنوان قهرمانی آسیا را بدست آورد و حالا به عنوان صدرنشین راهی دور بعدی می شود.

شانس دوم نیز در گروه سوم متعلق به تیم امارات است که با قرار گیری در رده دوم به مرحله حذفی صعود می کند. تیم های فلسطین و هنگ کنگ برای کسب رتبه سوم جدال جذابی خواهند داشت. بر اساس اعلام نمودن AFC تیم های برتر اول و دوم هر گروه مستقیما راهی مرحله حذفی می شوند و چهار تیم برتر سوم نیز به مرحله بعد راه خواهند یافت.

شانس قلعه نویی برای قهرمانی در آسیا

نظر امیر قلعه نویی درباره شانس قهرمانی ایران در آسیا

به گزارش سایت ورزشی قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازگشت از جام جهانی قطر شد. او درباره قرعه تیم ملی گفت: در اینجا سه موضوع در مراسم مطرح شد. گزینه اول آنالیز جام جهانی 2022 که بسیار با کیفیت بود. دوم هم آنالیز فنی و تکنولوژی و داوری یا VAR نیز بحث و بررسی قرار گرفت. امیر خان درباره قرعه ایران گفت: خدا رو شکر در گروه بسیار خوبی قرار داریم. ما باید آمادگی کاملی برای حضور در این مسابقات داشته باشیم.

در ادامه قلعه نویی گفت: باید برنامه ریزی داشته باشیم و حریفان خود را به خوبی بشناسیم و هرچه به مرحله پایانی نزدیک شویم می توانیم رقابت نزدیک تر و رو به جلوتری داشته باشیم. قطعا بازی ها در مراحل حذفی سخت می شوئ. اما اگر بتوانید بازی های خوبی انجام دهیم موفق خواهیم شد. در ادامه سرمربی ایران درباره دوران مربیگری خودش در مقابل کره جنوبی در جام ملت های 2007 گفت: سخت ترین حریف ما در رسیدن به فینال همین کره است که باید آنها را آنالیز کنیم و شکست دهیم. آیا ایران می تواند به راحتی به فینال برسد.

شانس قلعه نویی برای قهرمانی در آسیا

ادامه صحبت های قلعه نویی

از آسیا ۴ تیم می‌رسند و یک تیم با پلی آف به این رقابت می‌رسد، حالا می‌خواهید قهرمان شوید، شرایط کاملاً‌ فرق دارد. پیش از جام جهانی اگر می‌خواستند شانس قهرمانی را تقسیم کنند، برزیل بیشترین شانس را گرفت. ولی در مرحله حذفی، کنار رفت. اینکه یک تیم، توانایی و پتانسیل دارد، شکی در آن نیست.

به عقیده من، ما باید با حریفان قدر روبه‌رو شویم. من به دنبال این نیستم که رنکینگ ایران را بالا ببرم. من برعکس فکر می‌کنم، معتقدم که هر چقدر با تیم‌های سخت‌تر بازی کنیم، به نفع ما خواهد بود. فوتبال است دیگر، این تیم پتانسیل و کیفیتش را دارد.

mohamadnd
5 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *