رئال 4-0 خیرونا: رئال رقیبی ندارد

رئال 4-0 خیرونا: رئال رقیبی ندارد. رئال مادرید در دیداری هیجان انگیز در هفته بیست و چهارم در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، با شکست 4-0 خیرونا، برتری خود را به نمایش گذاشت. با بیش از 76 هزار تماشاگر خانگی مشتاق از تماشای این مسابقه، عملکرد درخشان رئال مادرید آنها را گامی مهم به کسب عنوان قهرمانی لالیگا نزدیک کرد. ستارگان شب از جمله جود بلینگهام، وینیسیوس جونیور و رودریگو خوش درخشیدند و پیروزی شایسته ای را برای تیم میزبان رقم زدند.

رئال 4-0 خیرونا: رئال رقیبی ندارد

نیمه اول هجومی

درست از همان ابتدا، رئال مادرید کنترل مالکیت و زمین را به دست گرفت و لحن بازی را تعیین کرد. وینیسیوس جونیور با یک حرکت انفرادی هیجان انگیز، مدافعان خیرونا را گیج کرد و توپ را به گوشه سمت راست دروازه فرو برد. رئال قدرت هجومی خود را حفظ کرد و مانع از ایجاد موقعیت های قابل توجه خیرونا با دفاع مستحکم شد.

وینیسیوس مقابل خیرونا
وینیسیوس مقابل خیرونا

در دقیقه 23، ضربه ایستگاهی به زیبایی فده والورده توسط دروازه بان خیرونا مردود شد و مقاومت میهمان را به نمایش گذاشت. وینیسیوس جونیور که یک تهدید همیشگی برای حریف بود، نقشی اساسی در گل دوم رئال داشت. او با دریبل زدن از مدافعان، یک پاس دقیق به محوطه جریمه داد و به بلینگهام اجازه داد تا به طرز ماهرانه ای دروازه بان را از سمت چپ شکست دهد.

با وجود تلاش دیرهنگام فران گارسیا از خیرونا برای ایجاد اختلال در وینیسیوس، نیمه اول با برتری 2-0 رئال به پایان رسید.

افزایش نیمه دوم

رئال مادرید در نیمه دوم به شتاب هجومی خود ادامه داد و بلینگهام در دقیقه 53 گل دوم خود را به ثمر رساند. بلینگهام آسیب دیده پس از آن با براهیم دیاز جایگزین شد، اما این شکست مانع از تلاش های تهاجمی رئال نشد.

رودریگو در دقیقه 61 با دریافت پاس وینیسیوس و به پایان رساندن این فرصت، برتری رئال را افزایش داد. علیرغم مصدومیت بازیکنان کلیدی مانند کارواخال، رئال مادرید خونسردی خود را حفظ کرد و همچنان بر خیرونا مسلط شد.

مبارزات خیرونا

خیرونا سازماندهی حملات موثر علیه دفاع هوشمند رئال مادرید را چالش برانگیز دید. تلاش برای شوت از پشت محوطه برای تیم میهمان بی فایده بود. در دقیقه 83 اریک گارسیا در محوطه جریمه رئال صاحب موقعیت طلایی شد اما ضربه او را به سمت آسمان فرستاد.

پنالتی دیرهنگام

در لحظات پایانی بازی (دقیقه 1+90)، خطای کوتو مدافع خیرونا، یک ضربه پنالتی برای رئال مادرید به همراه داشت. با این حال، دروازه بان خیرونا واکنش های بی عیب و نقصی از خود نشان داد و ضربه پای راست خسلو به سمت چپ را رد کرد.

رئال 4-0 خیرونا: رئال رقیبی ندارد
رئال 4-0 خیرونا: رئال رقیبی ندارد

نتیجه

پیروزی مقتدرانه 4-0 رئال مادرید با 5 امتیاز برتری نسبت به خیرونا، 11 امتیاز نسبت به بارسلونا و 13 امتیاز نسبت به اتلتیکو در رده های دوم تا چهارم، جایگاه آنها را در صدر جدول لالیگا با 61 امتیاز استحکام می بخشد. در حالی که رئال مادرید با اعتماد به نفس به دیدار مرحله یک هشتم نهایی مقابل لایپزیگ نزدیک می شود، به نظر می رسد رئال مادرید در مسیری مصمم برای تضمین قهرمانی لالیگا قرار دارد.

Hesam
11 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *