شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟

با نزدیک شدن به هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال ایران، مدعیان قهرمانی نیز تلاش می کنند خود را به کورس قهرمانی برسانند. در این مطلب از سایت ورزشی تصمیم گرفته ایم به بررسی اینکه شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

 

قهرمان لیگ برتر چه تیمی می شود؟

احتمال مشخص شدن قهرمان لیگ برتر هنوز در هاله ابهام قرار دارد. حتی احتمال دارد این هفته هم قهرمان لیگ برتر مشخص شود، حداقل یک مدعی از کورس قهرمانی کنار برود. لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به دو هفته پایانی نزدیک می شود که پرسپولیس با 60 امتیاز در جایگاه نخست، سپاهان با 59 امتیاز دوم و استقلال نیز با 56 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد.

در دو هفته باقی تیم پرسپولیس در برابر گل گهر سیرجان و نساجی مازندران می رود. سپاهان در برابر پیکان و مس کرمان خواهد رفت و استقلال نیز باید در مقابل مس رفسنجان و تراکتورسازی تبریز برود. نکته مهم اینکه هر سه تیم مدعی شانس قهرمانی دارند. یک بازی در ورزشگاه خانگی و یک بازی در ورزشگاه خارج خانه دارند. تقریبا در شرایط کاملا مساوی دوئل قهرمانی دارند که به هر حال متوسط رتبه حریفان مدعی نشان می دهد که تیم مورایس بازی های ساده تری را روبروی خودش دارد.

قهرمان لیگ برتر چه تیمی می شود؟

پرسپولیس: 56.94% شانس قهرمانی

* پرسپولیس در چه حالتی قهرمان می‌شود؟

تیم قرمزپوشان پایتخت بیشترین شانس قهرمان شدن در لیگ را دارند. یحیی و بازیکنانش سرنوشت جام را بر روی دستان خود مشاهده می کنند. تیم پرسپولیس در صورت کسب شش امتیاز قطعا قهرمان لیگ برتر می شود. سپاهان و استقلال در هیچ حالتی به تیم یحیی نخواهند رسید. نکته جالب اینکه حتی احتمال اینکه پرسپولیس در هفته جاری نیز جام را بالای سر ببرد زیاد است، اگر سپاهان ببازد، پرسپولیس نیز گل گهر را شکست دهد، در مجموع از 216 حالت موجود، 123 حالت حکم قهرمانی به پرسپولیس می رسد.

 

* پرسپولیس چه در حالتی قهرمان نمی‌شود؟

البته روی کاغذ پرسپولیس حتی با کسب صفر امتیاز بازهم شانس قهرمانی دارد. البته نه دو شکست بلکه حتی یک مساوی هم کافی است تا سرخپوشان جام را به سپاهان واگذار نمایند. همچنین بدشانسی تیم قرمزها این است که آنها بازی رودرو را به سپاهان واگذار کرده اند تا در صورت تساوی امتیازها، نایب قهرمان شوند. پرسپولیس تنها در صورتی جام را به استقلالی ها واگذار می کند که از دو بازی باقی مانده صفر یا یک امتیاز بگیرند.

شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟

سپاهان **سپاهان: 40.27% شانس قهرمانی

سپاهان در چه حالتی قهرمان می‌شود؟

تیم زردپوشان اصفهانی باید فقط منتظر باخت یا لغزش پرسپولیسی ها بنشیند. اگر سپاهان 6 امتیاز بگیرد و شانس قهرمانی اش را بالا ببرد به هر حال سرنوشت جام آنها از دست طلایی پوشان خارج شده و احتمال دارد که آنها با 65 امتیاز قهرمان نشوند. با این حال اگر سپاهان 6 امتیاز بگیرد و پرسپولیس در مقابل یکی از حریفان متوقف شود، جام به زردها خواهد رسید.اگر سپاهانی ها چهار امتیاز بگیرند و پرسپولیس نیز یکی از بازی هایش را ببازد بازهم جام به اصفهان خواهد رسید.

آخرین احتمالات: قهرمان لیگ برتر لو می‌رود!

**سپاهان در چه حالتی قهرمان نمی‌شود؟

شاگردان مورایس در یک حالت مشخص قهرمان نمی شوند، پرسپولیس هر دو بازی خودش را ببرد. اما نکته قابل توجه این است که سپاهان در بازی رفت، در مقابل پیکان باخت و حالا اگر یک توقف نیز داشته باشد، ممکن است به رتبه سوم جدول سقوط کند. این تیم همچنین با کسب سه امتیاز، نایب قهرمانی خود را قطعی خواهد کرد.

استقلال **استقلال: 2.77% شانس قهرمانی

* استقلال در چه صورتی قهرمان می‌شود؟

از میان 216 حالت مختلف تنها 6 حالت منجر به قهرمان شدن استقلال در لیگ 22 خواهد شد. اگر صفر یا یک امتیاز بگیرند، سپاهانی ها یک بازی خود را باخته و هیچ بردی بدست نیاورند، استقلال با شش امتیاز قهرمان خواهد شد. در واقع پیش شرط قهرمان شدن استقلال ، دو برد این تیم مقابل مس و تراکتوری هاست.

شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟

* استقلال در چه صورتی قهرمان نمی‌شود؟

در 200 از 216 حالت جام به تیم استقلال نخواهد رسید. اگر این حتی تساوی در دو بازی پایانی را داشته باشد، بازهم قهرمان نمی شوند. آنها با دو برد متوالی هم قهرمان نمی شوند. به این شرط که تیم پرسپولیس یا سپاهان یکی از بازی های خودش را با برد همراه کند. در واقع مساوی صنعت نفت و شکست در مقابل پرسپولیس کار را کامل از دست استقلال خارج می سازد.

در مجموع پرسپولیس 56.94 درصد روی کاغذ شانس دارد. اما اگر این تیم مقابل گل‌گهر مساوی کند و سپاهان، پیکان را شکست دهد. اکثریت احتمالات قهرمانی به سمت سپاهان تغییر جهت می‌دهد. بنابراین اینکه حالا اکثریت شانس‌ها به سوی پرسپولیس است، نوعی برتری فریبنده برای سرخپوشان خواهد بود. به نظر شما شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟ در ادامه کامنت ها نظرات و دیدگاه تان را بیان نمایید.

شانس قهرمانی کدام تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *